Doniesienia: Khabib Nurmagomedov powróci wcześniej niż planowano


Wygląda na to, że powrót do akcji zasiadającego na tronie kategorii lekkiej Khabiba Nurmagomedova może się odrobinę przyspieszyć.

Od dłuższego czasu mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov – odrzuciwszy możliwość skrócenia 9-miesięcznego zawieszenia nałożonego nań przez Stanową Komisję Sportową w Nevadzie za awantury po gali UFC 229 do sześciu miesięcy – zapowiadał powrót do oktagonu na okoliczność listopadowej gali w Nowym Jorku. Okazuje się jednak, że na mieście inne są już treście.

Jak bowiem donosi dziennikarz Azamat Bostanov, Dagestańczyk przekazał mu, iż do akcji powróci już we wrześniu.

Khabib Nurmagomedov stoczy kolejną walkę we wrześniu 🔥

„Ja, Zubaira Tukhugov i Abubakar Nurmagomedov będziemy walczyć we wrześniu. Z kim – póki co nie wiadomo” – powiedział mi Khabib.
Powyższa wypowiedź może jednak zastanawiać, bo o ile Dagestański Orzeł we wrześniu będzie już mógł walczyć – jego zawieszenie dobiega końca w lipcu – tak Abubakar Nurmagomedov i Zubaira Tukhugov zostali ukarani rocznym zawieszeniem. A to oznacza, że do walki będą mogli powrócić dopiero 5 października tego roku. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe, doniesienia o wrześniowym powrocie do oktagonu Khabiba Nurmagomedova zbiegają się w czasie z zagadkowym wpisem sternika UFC Dany White’a.

Czy jednak między jednym i drugim istnieje jakikolwiek związek, trudno na tę chwilę ocenić.

Podczas kwietniowej gali UFC 236 dojdzie natomiast do walki o tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej pomiędzy Maxem Hollowayem i Dustinem Poirierem. Dana White zdążył już zapowiedzieć, że zwycięzca zmierzy się w kolejnym starciu z Khabibem Nurmagomedovem.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *