Doniesienia: Frankie Edgar vs. Brian Ortega na UFC 222 bliskie finalizacji

Wedle nieoficjalnych doniesień, starcie Frankiego Edgara z Brianem Ortegą jest bliskie finalizacji na marcową galę UFC 222 w Las Vegas.

Matchmakerzy UFC pracują nad zestawieniem pojedynku pomiędzy Frankiem Edgarem i Brianem Ortegą, do którego miałoby dojść podczas zaplanowanej na 3 marca gali UFC 222 w Las Vegas. Wszystko to w wyniku kontuzji Maxa Hollowaya, który zmuszony był wycofać się z konfrontacji z Frankiem Edgarem.

Dziś natomiast dziennikarz Ariel Helwani poinformował, że organizatorzy są bliscy osiągnięcia porozumienia z oboma zawodnikami. Jedyną przeszkodą jest obecnie kontrakt sklasyfikowanego na 3. miejscu w rankingu kategorii piórkowej i rozpędzonego serią pięciu wiktorii przed czasem Ortegi, któremu w obowiązującej umowie pozostała do stoczenia jeszcze tylko jedna walka – a to oznacza konieczność jego renegocjacji przed potencjalną walką z Edgarem.
Jak informuje też Helwani, na szali walki nie jest przewidziany tymczasowy pas mistrzowski, a to oznacza, że najprawdopodobniej posłużyłaby ona za co-main event gali.

Nie wiadomo póki co, jaki pojedynek uświetni UFC 222. Pierwsze doniesienia mówiły o rewanżu TJ-a Dillashawa z Codym Garbrandtem, ale temat ucichł. Do gry wkroczył natomiast Nate Diaz, ale czy rzeczywiście obejrzymy stocktończyka z powrotem w oktagonie już 3 marca, czas pokaże.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #11 – na żywo od 21:00

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply