Doniesienia: Donald Cerrone vs. Anthony Pettis II na styczniowej gali UFC on ESPN+ 1 (zaktualizowane)


Rewanżowy pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy dwoma zaprawionymi w bojach weteranami, Donaldem Cerrone i Anthonym Pettisem, jest planowany na styczniową galę UFC on ESPN+ 1.

Aktualizacja: portal FloCombat.com zaktualizował doniesienia, informując, że Pettis nie jest zdolny do walki w tym terminie, wobec czego jego starcie z Cerrone jest nieaktualne. Poniższy wpis zostawiamy w oryginale.

Nie dla Donalda Cerrone (34-11) Conor McGregor, nie dla Anthony’ego Pettisa (21-8) Justin Gaethje – wedle doniesień portalu FloCombat.com, Kowboj i Showtime staną bowiem do rewanżu. Pojedynek jest szykowany na galę UFC on ESPN+ 1, która odbędzie się 19 stycznia w Brooklynie.
Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w 2013 roku. Showtime ubił wówczas Kowboja kopnięciami na korpus w niespełna trzy minuty.

Dla Donalda Cerrone będzie to powrót do kategorii lekkiej po trzech latach wojowania w 170 funtach, gdzie uzbierał rekord 6-4. Ostatnio był widziany w akcji podczas listopadowej gali UFC Fight Night 139, poddając Mike’a Perry’ego i tym samym powracając na zwycięskie tory po porażce z Leonem Edwardsem.

Również w kratkę walczy ostatnimi czasy Anthony Pettis. Zwycięstwa z Jimem Millerem i Michaelem Chiesą przeplótł z porażkami po krwawych bojach z Dustinem Poirierem i Tonym Fergusonem.

Trudno wskazać tutaj faworyta. Obaj od czasu pierwszej walki stoczyli kilka ciężkich wojen, obaj dobre występy mieszali z fatalnymi. Wydaje się jednak, że od strony stójkowej to nadal Pettis powinien rozdawać karty. Z kolei Cerrone będzie prawdopodobnie miał po swojej stronie przewagę zapaśniczą, choć o poddanie Showtime’a będzie piekielnie trudno. Na korzyść byłego mistrza może przemawiać powrót Kowboja do katorżniczego ścinania wagi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Donald Cerrone – 2.15
Anthony Pettis – 1.65

Wstępny typ:

Anthony Pettis

Rozpiska UFC Fight Night 143

155 lbs: Donald Cerrone (34-11) vs. Anthony Pettis (21-8)
125 lbs: Paige VanZant (7-4) vs. Rachael Ostovich (4-4)
170 lbs: Belal Muhammad (14-2) vs. Geoff Neal (10-2)
205 lbs: Glover Teixeira (27-7) vs. Ion Cutelaba (14-3)
205 lbs: Alonzo Menifield (7-0) vs. Vinicius Alves (9-1)
170 lbs: Randy Brown (10-3) vs. Chance Rencountre (12-3)

*****

Analizy KSW 46 – Mateusz Gamrot vs. Kleber Koike Erbst


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply