UFC

Darren Till vs. Stephen Thompson na UFC Fight Night 130 w Liverpoolu

Wedle nieoficjalnych doniesień Darren Till skrzyżuje rękawice ze Stephenem Thompsonem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu.

Darren Till (16-0-1) dostał, czego chciał – utalentowany Brytyjczyk w walce wieczoru zaplanowanej na 27 maja w Liverpoolu gali UFC Fight Night 130 skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej Stephenem Thompsonem (14-2-1). O zestawieniu nieoficjalnie doniósł Chris Taylor z BJPenn.com.
Brytyjczyk od wielu miesięcy nie ukrywał, że marzy mu się walka z Wonderboyem – chciał bowiem udowodnić, że to on jest najlepszym stójkowiczem w kategorii półśredniej. Początkowo obóz Amerykanina nie był zainteresowany konfrontacją ze sklasyfikowanym znacznie niżej – bo na 7. pozycji w rankingu, podczas gdy Thompson jest na pozycji 1. – rywalem. Dodatkowo, ostatnio borykał się z kontuzją dłoni.

W końcu jednak najwyraźniej – być może także z uwagi na zestawienie Rafaela dos Anjosa z Colbym Covingtonem, mocno ograniczające jego opcje – zdecydował się podjąć walkę z młodszym o dekadę liverpoolczykiem.

Till wygrał cztery z dotychczasowych pięciu pojedynków w UFC, tylko Nicolasa Dalby’ego nie będąc w stanie pokonać. Obecnie znajduje się na fali trzech wiktorii. Jednogłośnie wypunktowawszy Jessina Ayariego i Bojana Velickovica, w walce wieczoru gali UFC Fight Night 118, która odbyła się w październiku zeszłego roku w Gdańsku, koncertowo i ekspresowo ubił Donalda Cerrone.

Z kolei Thompson był ostatnio widziany w akcji w listopadzie zeszłego roku, podczas gali UFC 217 pewnie wypunktowując Jorge Masvidal i w ten sposób wracając na właściwe tory po nieudanych – zremisowanym i przegranym – starciach o złoto z Tyronem Woodleyem.

Obaj zawodnicy to doskonali uderzacze, choć Till pokazywał już także bardzo mocne uderzenia z góry, więc teoretycznie zawsze w zanadrzu pozostanie mu ten element walki, choć oczywiście obalenie Amerykanina będzie piekielnie trudne.

Jeśli chodzi umiejętności stójkowe, to obaj brylują w walce w kontry, ale trudno nie widzieć tutaj przewagi technicznej Amerykanina. Nie uderza i nie kopie tak mocno jak Brytyjczyk, ale jego rewelacyjna kontrola dystansu, przebogaty arsenał technik nożnych oraz niebywałe wyrachowanie mogą sprawić masę problemów młodzianowi. Wonderboy ma już oczywiście swoje lata, ale w ostatniej potyczce ze świecą szukać w jego grze jakichkolwiek symptomów upływających lat. Po swojej stronie Amerykanin będzie miał też prawdopodobnie kondycję, co może mieć znaczenie w 5-rundowej walce. Z drugiej zaś strony – 25-letni Till cały czas się rozwija, jest pewny siebie jak sam skurczybyk, a do tego prawdopodobnie górował będzie nad rywalem warunkami fizycznymi – co może w części zniwelować przewagę szybkościową Thompsona i jego świetne czucie dystansu.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darren Till – 2.15
Stephen Thompson – 1.60

Rozpiska UFC Fight Night 130

Walka wieczoru

170 lbs: Darren Till (16-0-1) vs. Stephen Thompson (14-2-1)

Pozostałe

185 lbs: Elias Theodorou (14-2) vs. Trevor Smith (15-7)
185 lbs: Tom Breese (10-1) vs. Daniel Kelly (13-3)
185 lbs: Darren Stewart (7-3) vs. Eric Spicely (10-3)
145 lbs: Jason Knight (20-4) vs. Makwan Amirkhani (13-3)
135 lbs: Lina Lansberg (7-3) vs. Gina Mazany (5-1)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #16 – podsumowanie UFC Londyn – Błachowicz vs. Manuwa II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button