UFC

Powrót Toma Breese – trzy walki dodane do UFC Fight Night 130 w Liverpoolu

Starcie powracającego do akcji po długiej przerwie Toma Breese z Danielem Kellym zostało – obok dwóch innych – dodane do rozpiski majowej gali UFC Fight Night 130 w Liverpoolu.

Organizacja UFC wraz z ogłoszeniem gali UFC Fight Night 130, która odbędzie się 27 maja w Liverpoolu, ujawniła dwa pierwsze zestawienia. Z kolei portal MMANytt.com dołożył nieoficjalnie trzecie.

Do akcji po prawie dwuletniej przerwie i zerwaniu więzadła w kolanie powróci Tom Breese (10-1), który zadebiutuje w kategorii średniej, gdzie przywita go zaprawiony w bojach Daniel Kelly (13-3).

Brytyjczyk przygodę z UFC rozpoczął od trzech zwycięstw, by ostatnio przegrać jednak niejednogłośną decyzją z Seanem Stricklandem.

Z kolei z niedawnej serii czterech wiktorii Daniela Kelly’ego nic już nie zostało – Australijczyk przegrywał ostatnio z Derekiem Brunsonem oraz Eliasem Theodorou – i niewykluczone, że z Breese powalczy o utrzymanie się w szeregach UFC.

Forma Breese jest jedną wielką niewiadomą, ale wydaje się, że jednak Australijczyk jest już na ostatniej prostej swojej kariery – jego stan zdrowia pozostawia bowiem wiele do życzenia. Brytyjczyk powinien mieć przewagę techniczną na nogach i wystarczające zapasy, aby powstrzymać próby judo rywala.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tom Breese – 1.55
Daniel Kelly – 2.35

*****

W drugim oficjalnie dodanym pojedynku rękawice skrzyżują dwaj inni średni – powracający po zwycięstwie z Danem Kellym Elias Theodorou (14-2) i mający za sobą wiktorię nad Chrisem Camozzim Trevor Smith (15-7).

Kunktatorski i bolesny dla oka styl Kanadyjczyka jak najbardziej może zapewnić mu zwycięstwo, jeśli będzie on w stanie utrzymywać Amerykanina na dystans, hasając pod siatką – zwłaszcza, że będzie miał po swojej stronie przewagę kondycyjną – ale Smith to agresywnie walczący zapaśnik – jeśli przewróci, może zamęczyć.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Elias Theodorou – 1.50
Trevor Smith – 2.50

*****

Również trzecie zapowiedziane starcie – o którym doniósł portal MMANytt.com – odbędzie się w limicie 185 funtów. Walczący o pozostanie w organizacji po trzech kolejnych porażkach Darren Stewart (7-3) pójdzie w tany z innym zawodnikiem, który również znajduje się pod przysłowiową ścianą – Erickiem Spicelym (10-3), który przegrał dwa ostatnie pojedynki.

Sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. W stójce przewaga powinna należeć do brytyjskiego brawlera, podczas gdy parter będzie domeną Amerykanina. Biorąc pod uwagę tężyznę fizyczną Stewarta, wydaje się, że powinno wystarczyć mu defensywnych zapasów, aby utrzymać walkę na nogach, ale czy tak będzie – zobaczymy.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darren Stewart – 1.65
Eric Spicely – 2.10

Rozpiska UFC Fight Night 130

Walka wieczoru

170 lbs: Darren Till (16-0-1) vs. TBA

Pozostałe

185 lbs: Elias Theodorou (14-2) vs. Trevor Smith (15-7)
185 lbs: Tom Breese (10-1) vs. Daniel Kelly (13-3)
185 lbs: Darren Stewart (7-3) vs. Eric Spicely (10-3)

*****

Lowkingi na łydkę – anatomia destrukcji

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button