UFC

Donald Cerrone vs. Rick Story na UFC 202

W swoim trzecim występie w kategorii półśredniej Donalda Cerrone czeka nie lada wyzwanie w osobie Ricka Story’ego. Obaj zmierzą się na gali UFC 202.

Donald Cerrone (30-7) nie zasypia gruszek w popiele – Amerykanin powróci do oktagonu 20 sierpnia na gali UFC 202, która odbędzie się w Las Vegas. Jego rywalem będzie mocny Rick Stoyr, a pojedynek zostanie stoczony w kategorii półśredniej.

Po porażce w grudniu ubiegłego roku w walce o pas kategorii lekkiej z Rafaelem dos Anjosem Kowboj przeniósł się dywizję wyżej. W swoim debiucie szybko udusił Alexa Oliveirę, a ostatnio – na gali UFC Fight Night 89 – w świetnym stylu rozmontował i ubił Patricka Cote.

Z kolei Story od czasu porażki z Kelvinem Gastelumem na początku 2014 roku zanotował trzy kolejne wiktorie. Udusił Leonardo Mafrę, niejednogłośnie wypunktował Gunnara Nelsona i ostatnio, na majowej gali UFC Fight Night 88, pewnie pokonał przez decyzję Tareca Saffiedine’a.

Cerrone jest sklasyfikowany na 14. miejscu w kategorii półśredniej, Story – na 9. Zwycięzca będzie bił się ze ścisłą czołówką dywizji.

W swoim ostatnim występie z Patrickiem Cote – półśrednim z krwi i kości – Kowboj wyglądał jak milion dolarów, prezentując mocno poprawiony boks oraz znacznie lepszą pracę na nogach. W zgodnej opinii za pozytywne zmiany w stójce Cerrone odpowiada trener Brandon Gibson, który teraz przejął stery nad obozami przygotowawczymi 33-latka. Story jednak to prawdziwy pitbul, zawodnik, który nie daje rywalom ani milimetra przestrzeni, ani sekundy czasu. Nie będzie bił się z Kowbojem w dystansie, spróbuje zepchnąć go na siatkę i tam, wykorzystując swoją siłę i brudny boks, terroryzować go uderzeniami, ewentualnie od czasu do czasu obalać. Kto wie jednak, co drzemie jeszcze w Cerrone?

Predykcja kursów bukmacherskich:

Donald Cerrone – 2.10
Rick Story – 1.75

Aktualna rozpiska UFC 202:

Walka wieczoru

170 lbs: Nate Diaz (19-10) vs. Conor McGregor (19-3)

Co-main event

205 lbs: Anthony Johnson (21-5) vs. Glover Tiexiera (25-4)

Pozostałe

170 lbs: Donald Cerrone (30-7) vs. Rick Story (19-8)
155 lbs: Thiago Alves (21-10) vs. Al Iaquinta (12-3-1)
135 lbs: Cody Garbrandt (9-0) vs. Takeya Mizugaki (21-9-2)

*****

Wszystkie informacje o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Sprawdź też
Close
Back to top button