Donald Cerrone vs. Mike Perry na UFC Fight Night 139


Niezwykle widowiskowo zapowiadające się starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Donaldem Cerrone i Mike’iem Perrym trafiło do rozpiski listopadowej gali UFC Fight Night 139.

Krwawo i efektownie zapowiadająca się jatka pomiędzy Donaldem Cerrone (33-11) i Mike’iem Perrym (12-3) odbędzie się podczas zaplanowanej na 10 listopada w Denver gali UFC Fight Night 139. O zestawieniu doniósł Brett Okamoto z ESPN.com, powołując się na Danę White’a.
Kowboj przegrał aż cztery z ostatnich pięciu pojedynków, jedyne zwycięstwo odnosząc z Yancym Medeirosem. Wcześniej przegrywał natomiast przez nokauty z Darrenem Tillem i Jorge Masvidalem oraz przez decyzję z Robbiem Lawlerem. Ostatnio był natomiast widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 132, jednogłośną decyzją sędziowską ulegając Leonowi Edwardsowi.

Z kolei Platynowy przed dwoma tygodniami podczas gali UFC 226 w Las Vegas po krwawej walce jednogłośnie pokonał biorącego walkę w zastępstwie Paula Feldera, powracając na zwycięskie tory po dwóch z rzędu porażkach jednogłośnymi decyzjami – z Santiago Ponzinibbio i Maxem Griffinem.

Perry powinien mieć po swojej stronie przewagę fizyczną – niewątpliwie jest też zawodnikiem, który uderza mocniej, będąc także bardzo niebezpiecznym w obszarze klinczerskim z uwagi na łokcie i kolana. Co ciekawe, od kilku miesięcy trenuje w Albuquerque, gdzie przecież przez wiele lat formę szlifował – i nadal szlifuje, łącząc treningi w Jackson-Wink MMA z tymi na swoim ranczo – Cerrone. Kowboj posiada znacznie bogatszy wachlarz umiejętności w obszarze technik nożnych, a do tego dysponuje twardą szczęką, solidną kondycją, niedocenianymi zapasami i dobrym parterem. Jeśli zdoła przewrócić Perry’ego, jego szanse na wiktorię mocno wzrosną, bo mimo wszystko w szermierce na pięści i kopnięcia pomimo swojej przewagi technicznej igrał będzie z ogniem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Donald Cerrone – 2.15
Mike Perry – 1.65

Wstępny typ:

Mike Perry

Rozpiska UFC Fight Night 139

Walka wieczoru

145 lbs: Frankie Edgar (23-6-1) vs. Chan Sung Jung (14-4)

Pozostałe

170 lbs: Donald Cerrone (33-11) vs. Mike Perry (12-3)

*****

Ubijamy Stefana Struve w 9 krokach!


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *