Dominick Reyes zabrał głos po sobotnim nokaucie

Dominick Reyes zabrał po raz pierwszy głos po ciężkim nokaucie, jaki w sobotę zafundował mu Jiri Prochazka.

Nie będzie miło wspominał walki wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej Dominick Reyes.

Po szalonym chwilami widowisku, w którym o zwycięstwo walczył do ostatniej wymiany, Dewastator padł pod uderzeniami morderczo usposobionego Jiriego Prochazki. Pomimo iż Amerykanin miał w drugiej rundzie okazję na ustrzelenie rywala – naruszył go tak mocno, że Prochazka wcielił się w spanikowanego zapaśnika – ostatecznie to Czech ściął go z nóg brutalnym obrotowym łokciem.
Po gali Reyes nie udzielał oczywiście żadnych wywiadów. Natychmiast przetransportowano go do szpitala.

Dziennikarz Mike Heck poinformował natomiast w niedzielę, że poinformowano go, iż Reyes jest tylko „odrobinę opuchnięty i posiniaczony”, ale poza tym, że jest rozczarowany porażką, ma się dobrze.
Natomiast we wtorek głos po raz pierwszy zabrał sam zawodnik, publikując w mediach społecznościowych krótki komentarz na temat walki.

– W końcu w domu, otoczony przez tych, których kocham – napisał na Instagramie. – Wyszedłem tam i walczyłem z całego serca. Zostawiłem tam wszystko i cieszę się, że większości z was się podobało. Cieszę się i smucę zarazem, bo nie takiego wyniku chciałem. Ale wyszedłem tam i się biłem – i mogę powiedzieć, że jestem z tego dumny.– Kocham ten sport, ale czasami on nie kocha mnie, ale wszyscy się z tym liczyliśmy. Chcę powiedzieć, że szybko zdrowieję i wszystko będzie dobrze. I gratulacje dla Prochazki. Co za walka i co za łokieć! Padasz właśnie po takich, których nie widzisz. Niech was wszystkich Bóg błogosławi i do zobaczenia następnym razem.
Porażka z Jirim Prochazką jest dla 31-letniego Dominicka Reyesa już trzecią z rzędu. We wrześniu ubiegłego roku w mistrzowskim starciu został zdemolowany przez Jana Błachowicza, a kilka miesięcy wcześniej dał piekielnie wyrównaną, ale zdaniem sędziów przegraną walkę z ówczesnym czempionem Jonem Jonesem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply