„Dlatego sprawia innym tyle problemów” – trener Israela Adesanyi wskazał największy atut Jana Błachowicza

Eugene Bareman – trener Israela Adesanyi – wskazał największy atut mistrza wagi półciężkiej UFC Jana Błachowicza.

Dopytywany niedawno, dlaczego bywa niedoceniany – czy czasami wręcz lekceważony! – nowy mistrz kategorii półciężkiej UFC Jan Błachowicz postawił sprawę jasno. Stwierdził mianowicie, że przyglądanie się jego walkom z boku w najmniejszym stopniu nie oddaje tego, jak to jest znaleźć się naprzeciwko niego w oktagonie.

Podobnie zresztą swego czasu podszedł do tematu Daniel Cormier. Zasugerował, że perspektywa telewizyjna prawdopodobnie nie daje realnego obrazu umiejętności Cieszyńskiego Księcia.

Jak natomiast ocenia polskiego mistrza Eugene Bareman, trener rozdającego karty w 185 funtach Israela Adesanyi? Otóż, bliźniaczo podobnie…
– Gdy oglądasz go z dystansu, czy to z odległości 50 albo 100 metrów, albo też w telewizji, nie daje ci odczuć, jak dobry tak naprawdę jest – ocenił nowozelandzki trener w magazynie Submission Radio. – Tak naprawdę to prawdopodobnie widzisz fałszywy obraz jego umiejętności.

– Wierzę, że gdy wchodzisz z nim do klatki, wtedy dopiero zaczynasz rozumieć, jak eksplozywny jest i przede wszystkim jak dziwaczny jest – właśnie dlatego sprawa wielu gościom tak wiele problemów. Nie jesteś w stanie tego w pełni pojąć, dopóki się tam z nim nie znajdziesz.

– Bardzo łatwo jest oglądać jego walki i lekceważyć go. Mój sztab jest może relatywnie nowy w UFC, bo jesteśmy tu od czterech lat, ale siedzimy w temacie od dawna. Mój sztab jest jednym z najbardziej doświadczonych na świecie.– Zanim trafiliśmy do UFC, przez dobre 20 lat trenowaliśmy zawodników i stawaliśmy w ich narożnikach. Nie potkniemy się na takiej amatorszczyźnie jak lekceważenie kogoś na podstawie jego walk z telewizyjnej perspektywy. Nie działamy w ten sposób.

Nie wiadomo póki co, kiedy dojdzie do walki Israela Adesanyi z Janem Błachowiczem, bo nie wypracowano porozumienia w sprawie jej terminu. Nigeryjczyk chce walczyć w lutym, Polak – w marcu.

Eugene Bareman podkreślił jednak z pełną mocą, że jego zawodnik jest zdeterminowany, aby doprowadzić do starcia z Cieszyńskim Księciem i żadne inne go nie interesuje.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. mmaslap

    25 listopada 2020 at 19:17

    Szybkość nic nie znaczy. Janek ma timing i Polish Power!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply