„Bitwa, która się teraz toczy, nie dotyczy zawodników” – twarde negocjacje na linii Adesanya vs. Błachowicz

Trener mistrza wagi średniej Israela Adesanyi, Eugene Bareman opowiedział o rozmowach na temat walki swojego podopiecznego z Janem Błachowiczem.

Temat potencjalnej mistrzowskiej walki Jana Błachowicza z dybiącym na jego pas czempionem 185 funtów Israelem Adesanyą odrobinę w ostatnich dniach ucichł w mediach, ale za kulisami trwają twarde negocjacje. Wątpliwości w tym temacie nie pozostawił trener Nigeryjczyka Eugene Bareman.

Nowozelandczyk podkreślił, że kością niezgody pozostaje przede wszystkim termin walki.

– W marcu jest oczywiście gala PPV, ale preferujemy walkę z Janem najszybciej, jak się tylko da – powiedział w Submission Radio. – On natomiast ciągle opowiada o marcu, więc… W tej chwili nie wiemy, w którą stronę to pójdzie. Nadal więc trwają rozmowy.

– Chcemy lutego – kontynuował. – Najszybszy dostępny termin w lutym albo po prostu dowolny termin w lutym.
Póki co Israel Adesanya utknął natomiast w Stanach Zjednoczonych – a to z uwagi na zmiany w nowozelandzkim systemie voucherowym. Do Nowej Zelandii będzie mógł powrócić dopiero 11 grudnia, a jeśli dodać do tego obowiązkową 2-tygodniową kwarantannę, to na wolność wyjdzie dopiero w święta Bożego Narodzenia.

Bareman podkreślił jednak, że Adesanya pozostaje cały czas w treningu, więc pod kątem przygotowań do potencjalnej walki w lutym aktualne utrudnienia w podróży nie stanowią większego problemu.

Twardo medialnie grający Cieszyński Książę stwierdził co prawda niedawno, że jeśli Nigeryjczyk nie będzie w stanie poczekać do marca, to chętnie wyjdzie wówczas do Glovera Teixeiry, ale Eugene Bareman podszedł do tych zapowiedzi z pewnym dystansem, identyfikując je jako element strategii pod negocjacje. Potwierdził, że ze strony Adesanyi plany nie uległy żadnej zmianie – Nigeryjczyk chce walczyć z Błachowiczem o drugi pas. Nie interesuje go żadne inne zestawienie.

– Celem jest Jan – powiedział nowozelandzki trener, stanowczo wykluczając potencjalny rewanż z Robertem Whittakerem. – Skupiamy się wyłącznie na walce z Błachowiczem. Walka, która teraz się toczy, nie dotyczy zawodników – toczy się pomiędzy menadżerami obu zawodników i UFC. To jest bitwa, która się obecnie odbywa.– Będziemy więc toczyć kolejno te bitwy. Jan chce walczyć w marcu, więc taką narrację lansuje. Gdy więc wychodzisz i mówisz to publicznie czy w mediach społecznościowych, to oczywiście jest to element strategii, która ma ci umożliwić podjęcie walki w preferowanym przez ciebie terminie.

– Ostatecznie jednak sprawa dotyczy dwóch mistrzów, więc obaj mają takie samo prawo do preferowanej daty walki. Koniec końców, obaj pracują dla firmy, a to firma decyduje o tym, kiedy walczysz, więc… Jest wiele różnych czynników, które przesądzą o tym, kiedy odbędzie się ta walka.

Israel Adesanya jest reprezentowany przez grupę menadżerską Paradigm SM, która pod swoimi skrzydłami ma też między innymi Conora McGregora.

Karierę Jana Błachowicza prowadzi natomiast jego narzeczona Dorota Jurkowska. W grudniu parze urodzi się syn, co wedle narracji cieszynianina jest głównym powodem – obok niepewnej sytuacji w Polsce – dla którego polski mistrz chce walczyć dopiero w marcu.
Cały wywiad z Eugenem Baremanem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply