„Dlaczego robić pompki na dwóch palcach, skoro Bóg dał mi pięć?” – Khabib zawstydzony przez Islama Makhacheva (VIDEO)

Trener Javier Mendez opublikował nagranie, na którym Islam Makhachev podjął się zrobienia pompki na dwóch palcach.

Trener Javier Mendez z American Kickboxing Academy od kilku tygodni przebywa już w Abu Zabi, gdzie pomaga w ostatnim etapie przygotowań swojej dagestańskiej ekipie z Khabibem Nurmagomedovem na czele.

Jego rola jest teraz tym donioślejsza, że dla wielu jego podopiecznych z Kaukazu jest to pierwszy obóz przygotowawczy bez zmarłego na początku lipca Abdulmanapa Nurmagomedova.

Na swoim profilu na You Tube Javier Mendez regularnie publikuje krótkie nagrania – zawsze utrzymane w humorystycznym, pozytywnym tonie – ze swojego pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i obcowania z zawodnikami, którzy niebawem wejdą do oktagonu UFC.
W najnowszym nagraniu amerykański trener poruszył temat robienia pompek. Na dwóch palcach u ręki…

– Hej, Khabibie! – krzyknął Mendez do leżącego na macie Dagestańczyka. – Zrobisz pompki na dwóch palcach?
– Tak – padła szybka odpowiedź.
– Potrafisz?
– W następnym życiu – zażartował Khabib, nie podnosząc się z maty.
– W następnym życiu… Dobra. Islam potrafi. Patrz. Powiedz, co sądzisz.

Zapanowała cisza, podczas gdy Islam Makhachev przygotował palce wskazującego i środkowego u obu rąk… I zrobił jedną pompkę.

– Trenerze! – odezwał się wesoło Khabib. – Bóg dał mi pięć palców. Dlaczego mam robić pompki tylko na dwóch? Mam pięć palców! Dlaczego robić tylko na dwóch?
– Aby pokazać, że jesteś supermanem – odpowiedział Javier. – Jak Islam.W najbliższych tygodniach trener Javier Mendez stanie pięciokrotnie w narożnikach swoich podopiecznych w ramach gal UFC w Abu Zabi.

W sobotę dowodził będzie Zubairą Tukhugovem, który skrzyżuje rękawice z Hakeemem Dawodu w ramach gali UFC 253. Dwa tygodnie później będzie stał w narożniku debiutującego w oktagonie Tagira Ulenbekova, który zmierzy się w limicie wagi muszej z Bruno Silvą.
Najwięcej pracy amerykańskiego trenera czeka natomiast 24 października w ramach gali UFC 254. Stanie wówczas w narożniku Khabiba Nurmagomedova, który zmierzy się z Justinem Gaethje, Islama Makhacheva, który podejmie Rafaela dos Anjosa, oraz debiutanta Umara Nurmagomedova, który sprawdzi się z Sergeyem Morozovem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply