Doping w MMAUFC

Diego Brandao wpada na marihuanie

Diego Brandao dołącza do szybko rosnącej grupy zawodników, którzy oblali testy antydopingowe.

Brazylijczyk Diego Brandao jest kolejnym zawodnikiem, który nie przeszedł kontroli antydopingowej. Organizacja UFC na swojej stronie internetowej poinformowała o możliwym naruszeniu polityki antydopingowej przez 28-letniego zawodnika.

Organizacja UFC została dzisiaj powiadomiona, że Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) poinformowała Diego Brandao o potencjalnym naruszeniu polityki antydopingowej wynikającym z obecności karboksy-tetrahydrokannabinolu, który jest metabolitem marihuany i/lub haszyszu w ilości przekraczającej limit 180 ng/mL, podczas kontroli przeprowadzonej podczas rywalizacji (in-competition) po walce 2 stycznia w Las Vegas.

USADA, niezależna jednostka administrująca Politykę Antydopingową UFC, zajmie się wynikami oraz odpowiednią ich oceną w sprawie dotyczącej Brandao, jako że wiąże się ona z Polityką Antydopingową UFC oraz przyszłymi występami w UFC. Ponieważ Komisja Sportowa w Nevadzie była ciałem nadzorującym walkę w Las Vegas i zarządza licencjami oraz posiada jurysdykcję nad Brandao, USADA zapewni Komisji niezbędne informacje, aby dokonać odpowiedniej oceny potencjalnego naruszanie polityki antydopingowej przez Brandao. Dodatkowe informacje będą dostarczone w odpowiednim czasie wraz z postępem sprawy.

Diego Brandao, który jest zwycięzcą 14. sezonu TUFa, w ostatnim pojedynku zmierzył się na gali UFC 195 z Brianem Ortegą, przegrywając w trzeciej rundzie przez poddanie. Porażka ta przerwała jego serię dwóch zwycięstw.

Wynik jego ostatniej walki najprawdopodobniej nie zostanie zmieniony, bowiem przegrał, ale jeśli wstępne informacje się potwierdzą, czekają go zawieszenie oraz kara finansowa.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button