UFC

Deiveson Figueiredo wystąpi w co-main evencie gali UFC Abu Zabi – jego rywalem będzie Marlon Vera

Sierpniowa gala UFC Fight Night w Abu Zabi stoi pod znakiem wagi koguciej – do jej rozpiski dodano właśnie co-main event pomiędzy Marlonem Verą i Deivesonem Figueiredo.

Interesujące starcie z 135 funtach pomiędzy byłym pretendentem do pasa Marlonem Verą (23-9-1) i byłym mistrzem wagi muszej Deivesonem Figueiredo (23-3-1) jest bliskie finalizacji na okoliczność gali UFC Fight Night, która odbędzie się 3 sierpnia w Abu Zabi.

O planach zestawienia pojedynku doniósł nieoficjalnie portal AGFight.com.

W walce wieczoru wydarzenia – awizowanej jako eliminator do pojedynku o pas – Cory Sandhagen stanie w szranki z niepokonanym Umarem Nurmagomedovem.

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu wagi koguciej Chito to prawdziwy weteran UFC. Walczy pod sztandarem amerykańskiego giganta od 2014 roku 23 walki i legitymuje się bilansem 15-8. Ostatni pojedynek stoczył w marcu tego roku, w rewanżu ulegając jednogłośną decyzją po jednostronnym widowisku mistrzowi Seanowi O’Malleyowi.

Deivesno Figueiredo zasilił szeregi UFC w 2017 roku. Dwukrotnie sięgał po tytuł mistrzowski wagi muszej. W zeszłym roku po utracie pasa w czwartym starciu z Brandonem Moreno przeniósł się do 135 funtów, gdzie stoczył póki co dwie zwycięskie walki. W grudniu wypunktował Roba Fonta, a w kwietniu poddał Cody’ego Garbtandta. Wiktoriami tymi zapewnił sobie awans na 6. miejsce w klasyfikacji dywizji koguciej.

Obaj zawodnicy bywają w swoich poczynaniach chimeryczni, nie grzesząc czasami aktywnością. Vera będzie miał po swojej stronie gabaryty, tytanową szczękę i żelazną kondycję, ale kto wie, czy kluczowe nie okażą się tutaj umiejętności zapaśniczo-parterowe Brazylijczyka, a także jego szybkość.

Marlon Vera vs. Deiveson Figueiredo - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Marlon Vera – 2.45
Deiveson Figueiredo – 1.55

Wstępny typ

Deiveson Figueiredo


Rozpiska UFC Abu Zabi

Walka wieczoru

135 lb: Cory Sandhagen (17-4) vs. Umar Nurmagomedov (17-0)

Co-main event

135 lb: Marlon Vera (23-9-1) vs. Deiveson Figueiredo (23-3-1)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button