UFC

Deiveson Figueiredo vs. Brandon Moreno II w planach na czerwcową galę UFC 263

Rewanżowe starcie na szczycie wagi muszej pomiędzy Deivesonem Figueiredo i Brandonem Moreno jest szykowane na czerwcową galę UFC 263

Zasiadający na mistrzowskim tronie wagi muszej Deiveson Figueiredo (20-1-1) i Brandon Moreno (18-5-2) staną do rewanżu. Do drugiego pojedynku dojdzie 12 czerwca w ramach gali UFC 263, która odbędzie się w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu walki doniósł portal ESPN.com.

Fifueiredo i Moreno spotkali się po raz pierwszy w grudniu ubiegłego roku w ramach gali UFC 256. Po zażartym, pełnym zwrotów akcji boju zwycięzcy nie wyłoniono – pojedynek zakończył się bowiem większościowym remisem.

Wcześniej natomiast Brazylijczyk wygrał pięć walk, w tym cztery przed czasem. Szansę walki o złoto otrzymał już w lutym zeszłego roku, ale nie zmieścił się w ustalonym limicie wagowym. Dlatego pomimo zdeklasowania Josepha Benavideza pasa mistrzowskiego nie wywalczył. Kilka miesięcy później nie pozostawił już wątpliwości – zmieściwszy się w limicie, zdemolował raz jeszcze Amerykanina, sięgając po złoto. Obronił je w listopadzie, szybko poddając Alexa Pereza.

Brandon Moreno utorował sobie drogę do pierwszej walki z Deivesonem Figueiredo serią pięciu walk bez porażki – cztery z nich wygrał, jedną, z Askarem Askarovem, zremisował. W pokonanym polu zostawiał między innymi Kai Karę-France, Brandona Royvala czy Jussiera Formigę.

Mając na uwadze przebieg pierwszego pojedynku, wydaje się, że dokonując pewnych korekt w swoim podejściu do walki – tj. przede wszystkim odrobinę ograniczając mordercze żądze – Brazylijczyk powinien poradzić sobie z Meksykaninem. Trudno jednak skreślać tutaj pretendenta – to charakterny bitnik ze świetną kondycją, który udowodnił, że potrafi zagrozić mistrzowi nie tylko ciosami, ale też zapasami.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Deiveson Figueiredo – 1.45
Brandon Moreno – 2.65

Wstępny typ:

Deiveson Figueiredo

Rozpiska UFC 263

125 lbs: Deiveson Figueiredo (20-1-1) vs. Brandon Moreno (18-5-2) – o pas mistrzowski

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button