De Fries vs. Kita o pas? Obaj zawodnicy gotowi do walki!

Rozdający karty w królewskiej wadze KSW Phil De Fries i opromieniony efektownym zwycięstwem w sobotę Michał Kita umówili się na walkę w grudniu.

Mistrz kategorii ciężkiej KSW Phil De Fries zapytał za pośrednictwem mediów społecznościowych fanów, czy chcieliby, aby jego rywalem w czwartej obronie złota był Michał Kita, który w sobotę rozbił w pył Michała Andryszaka w ramach gali KSW 54.

– Kto chciałby, abym bronił tytułu z Michałem Kitą? – zapytał Brytyjczyk.

Masakra długo z odpowiedzią nie czekał.

– Jestem gotowy, zróbmy to, Phil – napisał polski ciężki. – Grudzień 2020.

– Lubię twój styl, kolego, zróbmy to – odpowiedział mu szybko mistrz, który później umieścił zdjęcie z tejże rozmowy na Twitterze.

– Temat załatwiony – napisał De Fries.
34-letni Brytyjczyk walczy pod sztandarem KSW od 2018 roku. W debiucie ubił Michała Andryszaka, sięgając po zwakowany przez Marcina Różalskiego tytuł mistrzowski. W pierwszej jego obronie poddał Karola Bedorfa, by następnie wypunktować przenoszącego się jednorazowo do 120 kilogramów czempiona wagi półciężkiej Tomasza Narkuna.

Ostatnio Phil De Fries był widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, po dalekim od atrakcyjnego widowisku niejednogłośnie pokonując Luisa Henrique.
O ile Michał Kita w zeszłym roku walczył ze zmiennym szczęściem – jedną walkę wygrał, jedną przegrał, jedną zremisował – to w 2020 prezentuje się wybornie. W czerwcu jeszcze pod sztandarem FEN ekspresowo rozbił Igora Pokrajaca, a w sobotę, powróciwszy po trzech latach do KSW, dopisał do swojego bilansu drugie z rzędu zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Na Mateuszu KSW się nie kończy” – Lewandowski i Kawulski po KSW 54 o przyszłości Gamrota

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply