UFC

Darren Till vs. Robert Whittaker walką wieczoru gali UFC w Dublinie

Darren Till stanie w szranki z Robertem Whittakerem w walce wieczoru sierpniowej gali UFC w Dublinie.

Pojedynek w czubie kategorii średniej pomiędzy byłym mistrzem Robertem Whittakerem (20-5) i byłym pretendentem do złota 170 funtów Darrenem Tillem (18-2-1) jest planowany w charakterze dania głównego gali UFC on ESPN+, która odbędzie się 15 sierpnia w Dublinie.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.

Robert Whittaker był ostatnio widziany w akcji w październiku ubiegłego roku, w ramach gali UFC 243 w Melbourne tracąc mistrzowski pas na rzecz Israela Adesanyi. W ten sposób jego seria dziewięciu zwycięstw z rzędu – nad między innymi Yolem Romero czy Ronaldo Jacare Souzą – dobiegła końca.
Darren Till w listopadzie zeszłego roku podczas nowojorskiej gali UFC 244 zadebiutował w kategorii średniej, niejednogłośnie pokonując Kelvina Gasteluma. W ten sposób powrócił na zwycięskie tory po porażkach z Jorge Masvidalem przez nokaut i Tyronem Woodleyem w mistrzowskim starciu przez poddanie.

Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Mający smykałkę do kontr Till udowodnił, że potrafi walczyć w sposób niezwykle taktyczny i wyrachowany, co może stanowić problem dla lubiącego ostre szarże Whittakera. Brytyjczyk posiada też mniejszy sportowy przebieg i będzie walczył na (niemal) swoim terenie. Forma Whittakera po nokaucie z rąk Adesanyi stanowi pewną niewiadomą.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darren Till – 1.70
Robert Whittkaer – 2.05

Wstępny typ:

Darren Till
Rozpiska UFC Dublin

185 lbs: Darren Till (18-2-1) vs. Robert Whittaker (20-5)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button