UFC

Darren Till vs. Marvin Vettori walką wieczoru kwietniowej gali UFC FN

Darren Till i Marvin Vettori, którzy od kilku tygodni wyrażali pełną gotowość na spotkanie się w oktagonie, powalczą w daniu głównym kwietniowej gali UFC FN.

Ważne dla układu sił w czubie kategorii średniej starcie pomiędzy Marvinem Vettorim (16-3-1) i Darrenem Tillem (18-3-1) uświetni galę UFC Fight Night, która odbędzie się 10 kwietnia w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.

Po trzyletniej przygodzie z kategorią półśrednią, zakończonej porażkami przez poddanie w walce o pas mistrzowski z Tyronem Woodleyem oraz przez nokaut z Jorge Masvidalem, Darren Till przeniósł się do 185 funtów. W swoim debiutanckim tamże boju w listopadzie 2019 roku pokonał niejednogłośnie Kelvina Gasteluma. Ostatnio sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu Brytyjczyk był natomiast widziany w akcji w lipcu ubiegłego roku, przegrywając jednogłośną decyzją z Robertem Whittakerem.

Okupujący 5. miejsce w klasyfikacji 185 funtów Marvin Vettori jest niepokonany od kwietnia 2018 roku, gdy przegrał niejednogłośnie z Israelem Adesanyą. Obecnie może pochwalić się serią czterech zwycięstw. Powróciwszy po porażce z Nigeryjczykiem i zawieszeniu za doping, Włoch wypunktował jednogłośnie Cezara Ferreirę, następnie taki sam los fundując Andrewowi Sanchezowi. W ubiegłym roku był widziany w akcji dwukrotnie – w czerwcu poddał Karla Robersona, a w grudniu w swojej pierwszej walce wieczoru pokonał jednogłośnie Jacka Hermanssona.

Nie jest łatwo wskazać tutaj faworyta. Obaj zawodnicy walczą z odwrotnej pozycji, ale obaj prezentują zupełnie inny styl w stójce. O ile Brytyjczyk jest typem snajpera, który poluje na lewą rękę, nierzadko w kontrach, to Włoch lubi wywierać presję, chętnie atakując kombinacjami. Vettori jest natomiast zawodnikiem wszechstronniejszy, który w tym starciu jak najbardziej może poszukać też zapasów i pracy z góry.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darren Till – 1.60
Marvin Vettori – 2.20

Wstępny typ:

Marvin Vettori

Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

185 lbs: Darren Till (18-3-1) vs. Marvin Vettori (16-3-1)

Pozostałe

115 lbs: Nina Ansaroff (10-6) vs. Mackenzie Dern (10-1)
265 lbs: Yorgan De Castro (6-2) vs. Jarjis Danho (5-1-1)
155 lbs: John Makdessi (17-7) vs. Ignacio Bahamondes (11-3)
135 lbs: Norma Dumont (5-1) vs. Bae Malecki (2-0)
185 lbs: Zak Cummings (24-7) vs. Sam Alvey (33-14-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button