Darren Till rozpoczyna przygotowania do debiutu w wadze średniej – VIDEO

Pierwsze migawki z treningów Darrena Tilla pod debiut w 185 funtach wskazują na to, że od zawodników wagi średniej raczej gabarytami odstawał nie będzie.

Jeszcze przed pojedynkiem mistrzowskim z ówczesnym mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodleyem we wrześniu ubiegłego roku – przegranym ostatecznie przez poddanie – Darren Till przebąkiwał o przejściu do 185 funtów, nie ukrywając, że ścinanie wagi sprawia mu coraz więcej problemów.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Pół roku później Brytyjczyk ponownie jednak wystąpił w limicie kategorii półśredniej, ale i tego pojedynku miło wspominał nie będzie. W marcu tego roku został bowiem w Londynie brutalnie znokautowany przez Jorge Masvidala.

Jak bumerang powrócił temat zmiany kategorii wagowej, ale 26-latek długimi miesiącami wstrzymywał się z jakimikolwiek deklaracjami, nie wykluczając żadnej opcji – czyli kontynuacji kariery w 170 funtach, jak i migracji do wagi średniej.

Kilka tygodni temu zagadka została jednak rozwiązana. W kolejnym starciu Goryl z Liverpoolu zadebiutuje w 185 funtach, krzyżując pięści z Kelvinem Gastelumem. Do walki dojdzie podczas zaplanowanej na 2 listopada gali UFC 244 w Nowym Jorku.
W ramach przygotowań do pierwszego występu w nowym limicie Till po raz pierwszy wplótł do swoich treningów podnoszenie ciężarów. Efekty widać na pierwszych migawkach i zdjęciach z treningów, które trafiły właśnie do mediów społecznościowych.

Po raz ostatni w glorii zwycięzcy Darren Till był w marcu zeszłego roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Stephena Thompsona.

Pomimo dwóch pierwszych porażek w zawodowej karierze, jakie zadali mu wspomniani Woodley i Masvidal, jego cele nie zmieniają się – mierzy w tytuł mistrzowski UFC. Nie ulega wątpliwości, że potencjalna wiktoria z Kelvinem Gastelumem pozwoli mu z miejsca włączyć się do rozgrywki mistrzowskiej w 185 funtach.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

 1. Rozdajacy Karty

  3 września 2019 at 16:03

  Jest naprawdę wielki.

 2. TYTUS Prawdziwy

  3 września 2019 at 20:56

  Zaraz po pokonaniu Kowboja spodziewałem się po nim dużo więcej.

 3. Rozdajacy Karty

  4 września 2019 at 11:01

  Popraw na: po raz ostatni widziany był w glorii zwycięzcy w MAJU.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply