Daniel Omielańczuk powalczy o pas wagi ciężkiej ACA z Mukhamadem Vakhaevem

Daniel Omielańczuk stanie przed szansą sięgnięcia po złoto wagi ciężkie ACA, mierząc się z mistrzem Mukhamadem Vakhaevem.

W najbliższym pojedynku Daniel Omielańczuk (23-9-1) powalczy o tytuł mistrzowski kategorii ciężkiej organizacji Absolute Championship Akhmat, mierząc się z czempionem Mukhamadem Vakhaevem (8-4-1).

O zestawieniu pojedynku poinformował w magazynie Oktagon Live przedstawiciel czeczeńskiej organizacji na Europę Baysangur Edelbiev.

Nie wiadomo póki co, gdzie i kiedy dojdzie do walki. Edelbiev przyznał jednak, że widziałby starcie Omielańczuka z Vakhaevem w charakterze walki wieczoru gali w Polsce – a tę organizatorzy wstępnie planują na przełom sierpnia i września. Nie wykluczają jednocześnie, że nie będzie to jedyna w 2020 roku gala nad Wisłą.

Daniel Omielańczuk może pochwalić się serią trzech zwycięstw, w tym dwóch przez nokauty. W listopadzie ubiegłego roku efektownie znokautował Denisa Smoldareva. Pod sztandarem ACA wygrał cztery z dotychczasowych pięciu pojedynków. Pierwotnie miał pierwszą w tym roku walkę stoczyć z Salimgereyem Rasulovem, ale galę ACA 108, w ramach której miało dojść do pojedynku, odwołano z powodu pandemii koronawirusa.
Mukhamad Vakhaev wygrał sześć ostatnich starć, w tym pięć przed czasem. Ostatnio był widziany w akcji podczas lutowej gali ACA 104, poddając Evgenya Goncharova. Pochodzący z Groznego Vakhaev to przede wszystkim zapaśni, który uwielbia obalać i rozbijać lub poddawać.

– Bardzo twardy zawodnik, dużo może przyjąć i ma świetne zapasy – powiedział o mistrzu Omielańczuk.

Cały magazyn poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply