Polskie MMAUFC

Daniel Omielańczuk poddany przez Stefana Struve na UFC 204

Daniel Omielańczuk powraca z Manchesteru na tarczy – nasz zawodnik przegrał przez poddanie ze Stefanem Struve na gali UFC 204.

Seria trzech kolejnych zwycięstw Daniela Omielańczuka (19-6-1) dobiegła końca – polski ciężki przegrał w Manchesterze na UFC 204 ze Stefanem Struve (28-8) przez poddanie w drugiej rundzie.

Polak na początku walki trzymał dystans, starając się skracać go dynamicznymi kombinacjami. Niewiele jednak z nich wychodziło, bo Struve dobrze dystansował polskiego zawodnika, ale po dwóch minutach Polak rozkręcił się, trafiając kilkoma soczystymi sierpami, po których głowa Struve odskakiwała raz za razem. Jednak i Holender w stójce trafiał, szczególnie kopnięciami i pojedynczymi prostymi. Pomimo tego to nasz zawodnik był znacznie groźniejszy na nogach, do działania zaprzęgając też soczyste lowkingi. W połowie rundy Wieżowiec zdołał obalić naszego zawodnika, pracując nad trójkątem rękami. Omielańczuk zdołał się jednak obronić, ale oddał dosiad, potem plecy. Struve pracował nad duszeniem, ale bez powodzenia.

W drugiej odsłonie walka szybko przeniosła się do klinczu, gdzie Omielańczuk – udanie wcześniej broniąc się przed obaleniem – pracował nad własnym. Holender zdołał jednak odwrócić pozycję, atakując kolanami, ale tylko na chwilę, bo polski zawodnik znów przyszpilił go do siatki. W końcu Holender wypracował sobie drogę do obalenia, w parterze szybko zapinając duszenia D’arce i po krótkiej kotłowaninie zmuszając Omielańczuka do klepania.

Dla Wieżowca jest to drugie z rzędu i trzecie w ostatnich czterech walkach zwycięstwo, natomiast seria trzech kolejnych wiktorii Omielańczuka została zatrzymana. Dodatkowo, Polak po raz pierwszy w karierze przegrał przed czasem.

Powiązane artykuły

Back to top button