Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Daniel Omielańczuk jednogłośnie lepszy od Daniela Jamesa

Daniel Omielańczuk wraca z Mińska z tarczą – polski ciężki pokonał Daniela Jamesa w ramach gali ACA 122.

Daniel Omielańczuk (25-10-1) pokonał Daniela Jamesa (10-6-1) jednogłośną decyzją podczas gali ACA 122 w Mińsku.

Srogi middlekick Daniela na otwarcie walki. I wewnętrzny lowking. Jeszcze jeden. Kombinacje lewego z kopnięciem na korpus. Zewnętrzne niskie kopnięcie doszło nogi Amerykanina. Polak poszukał wysokiego kopnięcia, ale nie trafił czysto. Trafił natomiast kolejnym lowkingiem, później w wymianie prując powietrze lewym.

Amerykanin póki co niepewny, mało aktywny. Kolejny middlekick ustawiony ciosem w wykonaniu Omielańczuka doszedł celu, choć… Krótka przerwa – Polak trafił zbyt nisko. Wznowienie.

Daniel poszukał lewego sierpa, ale przeszył powietrze. Na korpus jednak trafił. Próba jaba ze strony Jamesa, potem lewego sierpa, ale bez powodzenia. Omielańczuk nadal poszukiwał okrężnego kopnięcia na korpus. Zewnętrzny lowking Omielańczuka. I wewnętrzny. Poszukał kopnięcia po lewym prostym, ale bez powodzenia. Ładny lewy na głowę w kontrze doszedł celu.

Kolejny lewy Polaka wylądował na głowie Amerykanina. Lewy sierpowy na korpus – również. Nasz zawodnik był zdecydowanie szybszy, bardziej zdecydowany w swoich stójkowych poczynaniach. Przed syreną kończącą pierwszą rundę Omielańczuk trafił jeszcze lewym na korpus.

Omielańczuk aktywniejszy i skuteczniejszy na otwarcie drugiej odsłony. Wywierał presję, zmuszał Jamesa do krążenia przy ogrodzeniu. Ostre wymiany – Daniel poszukał mocnych sierpów, ale przestrzelił. Walkę na chwilę przerwano z uwagi na przypadkowy palec w oko w wykonaniu Amerykanina.

Ładna kontra Jamesa lewym! Najlepszy dotychczas cios Amerykanina? Omielańczuk odpowiedział kopnięciem na korpus na zakończenie kombinacji. Jeszcze jedno kopnięcie na korpus autorstwa Daniela doszło celu – James poszukał kontry i przechwycenia, ale bez powodzenia. Lowking Daniela. I jeszcze jeden. Kolejny. Śliczny lewy sierpowy doszedł głowy Jamesa! Ten jednak dał do zrozumienia, że w ogóle nie odczuł ciosu. Lowkinga chyba jednak odczuł.

Daniel przeplatał ciosy na głowę z tymi na korpus. Zapolował na wysokie kopnięcie, ale garda Jamesa była na posterunku. W końcówce rundy Omielańczuk zdzielił jeszcze rywala lewym sierpem.

Daniel wszedł w rundę trzecią z kombinacją lewego z prawym. James był znacznie agresywniejszy, zdając sobie być może sprawę, że musi skończyć Polaka, aby wygrać tę walkę. Omielańczuk spróbował obalenia, ale skończył unieruchomiony na ogrodzeniu, tam inkasując kolana na uda i korpus.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Amerykanin kontrolował Polaka podwójnymi podchwytami, okolicznościowo atakując kolanami. Akcji nie było jednak wiele. Daniel nie miał jednak pomysłu na to, jak uwolnić się z niedogodnej pozycji. Przez chwilę był tego bliski, ale James znów wbił go plecami w ogrodzenie. Minuta do końca pojedynku.

James na chwilę sam rozerwał klincz, trafiając mocnym lewym, ale potem szybko znów unieruchomił Polaka.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując zgodnie 5 x 29-28 dla powracającego na zwycięskie tory po nokaucie z rąk Tony’ego Johnsona Jr. Daniela Omielańczuka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button