Biznes MMA UFCUFC

Daniel Cormier zdradził, ile zarobił za rewanż z Jonem Jonesem?

Zasiadający na tronie kategorii półciężkiej Daniel Cormier zasugerował, że za walkę z Jonem Jonesem zainkasował cztery miliony dolarów.

Twarz płaczącego Daniela Cormiera po porażce przez nokaut z Jonem Jonesem podczas gali UFC 214 – zmienionej później na no-contest z powodu wpadki dopingowej tego ostatniego – była nie lada hitem w lipcu zeszłego roku wśród nieprzychylnych reprezentantowi AKA fanów.

Zawodnikowi nie było wówczas oczywiście do śmiechu, ale dzisiaj – dziesięć miesięcy i jedno zwycięstwo później, a także na dwa miesiące przed wielką walką o złoto kategorii ciężkiej ze Stipe Miocicem – mistrz 205 funtów podchodzi do tematu z dużym dystansem. Świadczy o tym odpowiedź, jakiej udzielił na Twitterze próbującemu wyśmiać go właśnie tym zdjęciem jegomościowi.

To twarz 4 milionów dolarów!!! Gdy łzy wyschły zdałem sobie sprawę, że, jasna cholera, doszedłem do takich pieniędzy.

Czy zatem Daniel Cormier za rewanżowe starcie z Jonem Jonesem zarobił cztery miliony dolarów? Absolutnie nie sposób tego wykluczyć.

Oficjalnie otrzymał bowiem milion dolarów, a nie jest żadnym sekretem, że jako mistrz zainkasował też procent ze sprzedaży PPV UFC 214, która wedle nieoficjalnych doniesień wyniosła około 860 tys. subskrypcji.

Nie wiadomo oczywiście, jakie stawki przewidywał kontrakt DC, ale jeśli byłyby takie same, jakie swego czasu miał Eddie Alvarez – $1 za sprzedaż PPV na poziomie 200 – 400 tys., $2 za 400 – 600 tys. i $2,5 za wszystko powyżej 600 tys. – wówczas z samego PPV zainkasowałby dodatkowe $1,25 mln.

Wydaje się jednak, że Cormier – mając już ugruntowaną renomę i rozpoznawalność znacznie większą od Alvareza – mógł mieć atrakcyjniejsze warunki PPV, wobec czego rzeczone $4 miliony za UFC 214 są jak najbardziej realne.

*****

Gokhan Saki wskazuje trzech najlepszych uderzaczy w MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button