UFC

Daniel Cormier oczarowany Mateuszem Gamrotem! Zdradził, co o Polaku powiedział mu Khabib Nurmagomedov!

Kolejne komplementy z ust największych nazwisk MMA posypały się pod adresem Mateusza Gamrota w drodze do gali UFC 280.
Nie szczędzą komplementów Mateuszowi Gamrotowi wielkie osobistości świata MMA przed sobotnią galą UFC 280 w Abu Zabi, gdzie Polak skrzyżuje rękawice z Beneilem Dariushem.

W ostatnich dniach nie po raz pierwszy o Gamerze z dużym uznaniem wypowiedzieli się Khabib Nurmagomedov i Islam Makhachev. W zeszłym tygodniu Dagestański Orzeł zawyrokował, że zwycięzca polsko-amerykańskiego starcia w 100% zasłuży na titleshot, a wczoraj obwieścił, że Gamrot i Makhachev na pewno niebawem się spotkają, oczywiście w starciu o złoto 155 funtów.
Tymczasem w piątek podczas porannego ważenia sporo uprzejmości pod adresem polskiego lekkiego przemycili Daniel Cormier, Paul Felder i Laura Sanko.

– Gość ma niesamowity potencjał – powiedział DC, gdy Gamer pojawił się na wadze, wnosząc regulaminowe 156 funtów. – Jego ostatnia walka była nieprawdopodobnym widowiskiem. Ludzie zaczynają rozumieć, fani zaczynają rozumieć, co reprezentuje sobą ten gość. Przede wszystkim jednak zawodnicy z dywizji dostrzegają, kim jest Mateusz Gamrot.

– Nie byłem świadom, jak mocny jest, zanim przyszedł do UFC. Walczył wtedy na Fight Island i przegrał tamtą walkę. Była jednak bardzo, bardzo bliska. Potem jednak był niesamowity.

– Zeszłego wieczoru przy ścinaniu wagi (Islama Makhacheva) rozmawialiśmy sobie z Khabibem. Mówi: „Jest Islam”… W jego przekonaniu jest Islam, a potem jest Gamrot. Uważa, że Gamrot jest aż tak mocny.– I Gamrot też tak uważa – wtrącił się Paul Felder.

– Gamrot ma identyczne zdanie – przytaknął DC.

– I jeszcze na tej konferencji prasowej był bez koszulki – przypomniała rozanielona Laura Sanko. – Mój Boże! To jeden z najbardziej ekscytujących gości, którzy wspinają się na szczyty w tej dywizji. Wiem, że któregoś dnia przyjdzie pora na taką dyskusję, ale jeśli popatrzeć na niego, na jego umiejętności, na to, co potrafi zrobić, to od razu wiesz, że to jeden z tych gości, których zobaczysz na szczycie – i to już niedługo.
– Czasami patrzysz na tych wszystkich gości i widzisz, że niektórzy mają to coś – powiedział Cormier. – On właśnie ma to coś. W tej ostatniej walce z Tsarukyanem widać było, że obaj są naprawdę dobrzy, ale gdy w piątej rundzie był w stanie obalać i wygrać, zobaczyliśmy, że nie tylko posiada umiejętności, ale też potrafi wygrywać bliskie walki. A to jest ważne, gdy chcesz zostać mistrzem.

Mateusz Gamrot zapewnia co prawda, że stąpa twardo po ziemi i nie wybiega w przyszłość poza walkę z Beneilem Dariushem, skupiając się wyłącznie na niej, ale trzeba przyznać, że na brak bodźców prowokujących go do niebezpiecznego dzielenia skóry na niedź… tj. irańskim Amerykaninie narzekać nie może.

Analizą i typowanie walki Gamrot vs. Dariush przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button