UFC

„Będą walczyć w przyszłości, jestem tego pewien” – Khabib Nurmagomedov wróży Mateuszowi Gamrotowi walkę o tytuł mistrzowski

Legendarny już Khabib Nurmagomedov ponownie wyraził się z wielkim uznaniem o Mateuszu Gamrocie.
Nieukrywający od dawna uznania dla umiejętności Mateusza Gamrota były niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov ponownie przemycił pod adresem Polaka nie lada komplement.
Dagestańczyk opublikował zdjęcie z czwartkowej konferencji prasowej przed sobotnią galą UFC 280 w Abu Zabi, w której udział wzięli między innymi właśnie Gamer oraz przyjaciel i wieloletni klubowy kolega byłego mistrza Islam Makhachev. Zdjęcie to uzupełnił o wymowny opis.

– Będą walczyć w przyszłości – napisał. – Jestem tego pewien.

Po czerwcowej wiktorii reprezentanta Czerwonego Smoka i American Top Team z Armanem Tsarukyanem, którą oglądał z pierwszego rzędu trybun UFC APEX, Khabib Nurmagomedov nie szczędził Polakowi uprzejmości. W krótkiej rozmowie, jaką uciął sobie z Gamerem po tamtej walce, wyraził przekonanie bliźniacze do dzisiejszego – że niebawem polski zawodnik skrzyżuje rękawice z Islamem Makhachevem w walce o pas.Zanim jednak polsko-dagestańskie starcie nabierze realnych kształtów, obaj muszą odnieść zwycięstwa w sobotę. W walce wieczoru wydarzenia rywalem Islama Makhacheva będzie Charles Oliveira, podczas gdy naprzeciwko Mateusza Gamrota stanie Beneil Dariush.
Co prawda starcie Polaka z irańskim Amerykaninem nie ma oficjalnie statusu eliminatora – w tle czai się bowiem dybiący na drugie złoto mistrz wagi piórkowej Alexander Volkanovski – ale nie ulega wątpliwości, że zwycięzca uczyni milowy krok w drodze do pojedynku o złoto. Khabib Nurmagomedov stwierdził nawet kilka dni temu, że wygrany z tego starcia „w 100% zasłuży na titleshot”.

Szczegółową analizę walki Gamrot vs. Dariush przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button