Dana White wydał oświadczenie nt. zwakowania pasa przez Jona Jonesa

Sternik UFC Dana White wydał krótkie oświadczenie w temacie zwakowania pasa przez mistrza 205 funtów Jona Jonesa.

W niedzielę zirytowany negocjacjami z UFC i wściekły na Danę White’a Jon Jones poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wakuje pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Obwieścił, że za pieniądze, jakie zarabia, nie warto wystawiać zdrowia na szwank w oktagonie. Wskazał też Jana Błachowicza i Dominicka Reyesa jako pretendentów, którzy powinni stanąć do walki o opuszczony przezeń tron.

Co zaś tyczy się swojej dalszej kariery sportowej, Bones wyraził gotowość na walkę z Israelem Adesanyą w 2021 roku – wcześniej nie chce jej Nigeryjczyk – ale wyłącznie za odpowiednie, tj. wyższe niż obecnie, pieniądze.
Co na to głównodowodzący UFC Dana White? Otóż, amerykański promotor wydał krótkie oświadczenie dla portalu Vancourier.com.

– Jon Jones jest jednym z najlepszych w historii – powiedział White. – Decyzja, jaką chce podjąć co do swojej kariery, zależy od niego. Prawda jest taka, że zarobił na walce wystarczająco dużo pieniędzy, aby spokojnie przejść na emeryturę, nie musząc nigdy więcej pracować.

Konflikt na linii Jon Jones – UFC zrodził się dwa tygodnie temu, gdy Amerykanin zapragnął – z wzajemnością – walki z Francisem Ngannou. Obaj zawodnicy nie ukrywali jednak, że za takie starcie życzyliby sobie solidnej podwyżki.
Pierwsze rozmowy Jonesa z UFC w temacie walki z Kameruńczykiem zakończyły się jednak fiaskiem, bo – jak przekonuje Amerykanin – UFC nie było skłonne dać mu nawet dolara podwyżki. Do gry wkroczył wówczas White, twierdząc, że Bones domagał się $30 milionów dolarów. Okrutnie nie spodobało się to mistrzowi, który zarzucił szefowi UFC wierutne kłamstwa, domagając się też zwolnienia z kontraktu.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Reyes vs. Jan o pas mistrzowski” – Jon Jones poinformował o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply