UFC

Dana White: „Conor bierze 10 miesięcy przerwy”

Szef UFC Dana White zdradza, że mistrz kategorii lekkiej Conor McGregor zdecydował się wziąć 10-miesięczną przerwę.

Gdy w podcaście UFC Unfiltered Dana White, opowiadając o Conorze McGregorze, mimochodem rzucił, że Irlandczyk będzie pauzował dziesięć miesięcy, trudno było wziąć jego słowa na poważnie. Kilka minut wcześniej sternik UFC stwierdził bowiem, że Max Holloway wygrał ostatnie jedenaście walk (w rzeczywistości – dziewięć), a Patrick Cummins za debiut w UFC zainkasował $300 tys. (w rzeczywistości – Bóg jeden raczy widzieć, ile – ale na pewno dużo mniej). Innymi słowy – wyglądało to na zwykłe przejęzyczenie.

Rzecz jednak w tym, że później w wywiadzie dla FOX Sports Live głównodowodzący amerykańskiego giganta – zapytany o słowa McGregora, który wcześniej stwierdził, że nie odda pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej i ktoś musi pofatygować do niego osobiście, aby mu go odebrać – powtórzył informację o 10-miesięcznej przerwie Irlandczyka.

Taki jest Conor. Conor jest najlepszy.

– stwierdził White.

Nie ma teraz żadnych walk, bierze dziesięć miesięcy przerwy, będzie miał dziecko, a wszyscy nadal mówią o nim. Jest w tym najlepszy. Nie ma lepszego gościa.

10-miesięczna przerwa oznaczałaby, że Irlandczyk zawita do oktagonu ponownie w okolicach września.

Wedle informacji Ariela Helwaniego, UFC w końcówce 2017 roku planuje powrócić do Madison Square Garaden w Nowym Jorku i niewykluczone, że wobec doniesień White’a byłby to też dobry moment na powrót McGregora.

https://www.instagram.com/p/BNo-WJ7hAtS/

Tak naprawdę nie odbieramy pasów mistrzowskich. To jego pas.

– wyjaśnił kwestię pasów White.

Nie możesz odbierać mu dokonań. Dokonał tego. Wygrał dwa pasy w tym samym czasie, miał je w tym samym czasie. Nikt wcześniej tego nie dokonał. Jest jedynym w historii UFC, który to zrobił. Tak, nikt go nie pokonał. Zwakował pas. A więc jeśli chodzi o to, że określa siebie mistrzem – może to robić.

Powiązane artykuły

Back to top button