Dan Hooker zabrał głos po przegranej wojnie z Dustinem Poirierem

Daniel Hooker opublikował krótkie nagranie, w którym podsumował przegrany pojedynek z Dustinem Poirierem na UFC Vegas.

Danowi Hookerowi nie brakowało pewności siebie w drodze do walki z Dustinem Poirierem, która wieńczyła galę UFC Vegas w Las Vegas. Nowozelandczyk zapowiadał rozprawienie się z byłym tymczasowym mistrzem i utorowanie sobie tym samym drogi do mistrzowskiej rozgrywki w 155 funtach, ale rzeczywistość okazała się inna.

Pierwsze dwie rundy w jego wykonaniu wyglądały jednak bardzo dobrze – wszyscy trzej sędziowie przyznali mu je w stosunku 10-9. Ba, w ostatnich sekundach tej drugiej Nowozelandczyk był nawet bliski ubicia Amerykanina, którego prawdopodobnie uratowała syrena.

Jednak od trzeciej odsłony stery walki przejął w swoje ręce lepiej dysponowany kondycyjnie Poirier. Okrutnie porozbijał Hookera, w mistrzowskich rundach zmieniając go w spanikowanego zapaśnika.
Ostatecznie wszyscy sędziowie wskazali na zwycięstwo Amerykanina.

Po walce żaden z zawodników nie został na konferencji prasowej – obu przewieziono bowiem do szpitala. Nowozelandczyk nagrał natomiast krótki film, w którym podsumował nieudany występ.

– Hej wszystkim – powiedział. – Właśnie wróciliśmy do hotelu z ekipą. Sprawdzili mnie w szpitalu i wszystko jest dobrze. Tylko kilka szwów na oku, ale hej, tak to jest w tej grze, nie ma problemu! To tylko drobne niepowodzenie. Wrócę!
Porażka z Dustinem Poirierem zakończyła serię trzech zwycięstw Dana Hookera. To jego druga przegrana od czasu, gdy przeszedł do kategorii lekkiej. Pierwszą zadał mu klubowy kolega Diamentu Edson Barboza.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply