Damian Janikowski podpisał nowy kontrakt z KSW


Wyborny polski zapaśnik od dwóch lat realizujący się na polu MMA, Damian Janikowski zabawi dłużej pod sztandarem KSW – podpisał bowiem nowy kontrakt z polskim gigantem.

Damian Janikowski podpisał nowy kontrakt z organizacją KSW, co potwierdził w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Jak przy pierwszym kontrakcie – jest to termin dwóch lat.

– powiedział 29-latek o nowej umowie.

Cztery walki na pewno plus dwie opcjonalnie, tak że jest możliwość zrobienia sześciu walk. I wychodzi na to, że jest możliwość, aby zrobić trzy walki w ciągu roku, ale to wszystko też będzie zależało na pewno od mojej sprawności fizycznej, psychicznej i zdrowotnej i tego, w jaki sposób Federacja umieści na tych poszczególnych galach.
Brązowy medalista igrzysk olimpijskim w Londynie z 2012 roku w zapasach w stylu klasycznym rozpoczął zawodową karierę MMA w maju 2017 roku, rozbijając w pył trzech pierwszych rywali. W debiucie znokautował Julio Gallegosa, następnie ten sam los fundując zaprawionemu w bojach Antoniemu Chmielewskiemu. Na koniec w ledwie 18 sekund zdemolował Yannicka Bahatiego, torując sobie w ten sposób drogę do walki z ikoną nadwiślańskiego MMA, Michałem Materlą.

Pojedynku z byłym mistrzem wagi średniej polskiego giganta wrocławianin nie będzie jednak miło wspominał. Podczas październikowej gali KSW 45 w Londynie został rozbity przez szczecinianina w nieco ponad trzy minuty, doznając pierwszej zawodowej porażki.

Póki co nie wiadomo, kiedy Damian Janikowski powróci do akcji, ale niewykluczone, że dojdzie do tego przy okazji najbliższej gali – czyli zaplanowanej na 23 marca w Łodzi KSW 47.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *