KSWPolskie MMA

Damian Janikowski przed KSW 39 – Colosseum: „Jak najmniej zapasów!”

Damian Janikowski zapowiada swoją debiutancką walkę w MMA, jaką stoczy dziś wieczorem z Julio Gallegosem podczas gali KSW 39 – Colosseum.

Dobiegły końca wielomiesięczne przygotowania brązowego medalisty olimpijskiego w zapasach w stylu klasycznym Damiana Janikowskiego do debiutu w formule MMA. Dziś wieczorem na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas gali KSW 39 – Colosseum zobaczymy, jak szlifujący formę w warszawskim S4 Fight Club wrocławianin zaprezentuje się w nowej dla siebie dyscyplinie. Sam zawodnik jest bardzo dobrej myśli.

Z dnia na dzień, trenując techniki bokserskie w stójce, człowiek łapie te umiejętności, przyzwyczaja się do wielu rzeczy.

– powiedział Damian w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Poprawiłem swój boks i będę oczywiście chciał go pokazać i wykorzystać w walce.
Rywalem polskiego zawodnika będzie doświadczony – mający za sobą 15 zawodowych walk – Julio Gallegos. Zapytany o plan na walkę, Janikowski zaprzeczył, jakoby od razu poszedł po obalenie, co na papierze wydaje się najkrótszą dla niego drogą do zwycięstwa.

Zdradzając szczegóły – będzie właśnie jak najmniej zapasów. W takich naprawdę 100-procentowych momentach będę je tylko wykorzystywał, robił to, co najlepiej potrafię – a tak to będę się bił jak prawdziwy zawodnik MMA – przekrojowo. Będę robił wszystko.

– zapowiedział Janikowski.

Nie lekceważę go, naprawdę nastawiam się na ciężkiego zawodnika, na ciężką walkę. Wszystko okaże się 27 maja.

*****

Przy okazji gali KSW 39 – Colosseum zapraszamy też do:

Typowanie gali KSW 39

Analiza i typowanie walki Khalidov vs. Mańkowski
Analiza i typowanie walki Gamrot vs. Parke
Analiza i typowanie walki Narkun vs. Wójcik

*****

500 PLN dla zwycięzcy – KSW 39

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button