UFC

„Czy mam wyjaśnić, co siedzi pod kopułą tego, ku*wa, Aljo?” – Dana White bez ceregieli o ostatnich słowach Aljamaina Sterlinga

Sternik UFC Dana White nie pozostawił wątpliwości – jeśli Aljamain Sterling nie wyjdzie na UFC 292 do Seana O’Malleya, znajdzie się inny zawodnik, który go zastąpi.
W zeszłym tygodniu sternik UFC Dana White ogłosił, że zaplanowaną na 19 sierpnia w Bostonie galę UFC 292 zwieńczy starcie na szczycie wagi koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Seanem O’Malleyem.

Nieoczekiwanie jednak mistrz obwieścił później, że jego występ na tejże gali wcale nie jest pewny. Podkreślił, że tylko 3,5 miesiąca między walkami – ostatnią stoczył 6 maja, pokonując na pełnym dystansie Henry’ego Cejudo – to bardzo niewiele, zwłaszcza że nadal boryka się z różnymi urazami.
– Powiedziałem im „tak”, zgodziłem się werbalnie – rzekł Sterling w swoim podcaście. – Oczywiście jednak najpierw moje ciało musi się zgodzić. Postaram się, aby tak się stało. To byłby szalony i ekspresowy powrót.

– Nadal jestem kontuzjowany. Mam rozwalone nogi. Mój biceps nadal jest w marnym stanie. Mam mieć kolejne prześwietlenie. Próbuję doprowadzić do tej walki w sierpniu. Trochę o tym rozmawialiśmy i zobaczymy, czy uda się to zrobić. Moja noga nadal jest jednak bardzo wrażliwa na dotyk. Mam nadzieję, że niczego tymi słowami nie zrujnuję, ale naprawdę, dopiero co walczyłem.

Wypowiedzi te Aljamaina Sterlinga zdecydowanie nie przypadły do gustu Danie White’owi. Zapytany podczas konferencji prasowej po sobotniej gali o wątpliwości, jakie wokół swojego występu w Bostonie roztoczył mistrz, amerykański promotor wybatożył go medialnie.

– Wystąpi – powiedział Dana, wykrzywiwszy twarz w kwaśnym uśmiechu. – Czy mam wyjaśnić, co siedzi pod kopułą tego, kurwa, Aljo? To…

– Byłem dzisiaj na siłowni, a tu nagle telefon. Wiecie od kogo? Macie trzy szanse, żeby zgadnąć, kto zadzwonił i powiedział: „Wygląda na to, że Aljo nie chce walczyć”. Macie trzy strzały. 100 dolarów dla tego, kto zgadnie.– Henry Cejudo – powiedziała jedna z dziennikarek.

Dana White uśmiechnął się szeroko, wyjął z kieszeni 100 dolarów i położył na stole.

– Tak! – przytaknął. – Henry Cejudo dzwoni do mnie i mówi: „Ta mała pizda nie chce walczyć, więc ja wezmę tę walkę. Zgłaszam się. Zróbmy to, wyjdę do O’Malleya”. I tak dalej.

– Hunter (Campbell), który jest moim sąsiadem, przyszedł więc do mnie. Pytam go, co się dzieje? Mieliśmy jego (Sterlinga) menadżera na telefonie, ale po prostu Aljo to typ gościa, który nie potrafi wyjść poza bariery, które sam sobie tworzy. Wygląda na to, że wystąpi w tej walce, ale dlaczego opowiada różne rzeczy? Któż to wie.
– Tak, walka jest aktualna. Absolutnie aktualna.

Także Sean O’Malley zabierał w ostatnich dniach głos w temacie. Podkreślał, że 19 sierpnia walczy w Bostonie o tytuł mistrzowski – a czy stanie naprzeciwko Aljamaina Sterlinga, czy też kogokolwiek innego, różnicy mu nie robi.

Zapowiedź, wstępną analizę oraz wstępny typ na walkę Sterling vs. O’Malley przedstawiliśmy tutaj.

Rozpiska UFC 292

Walka wieczoru

135 lb: Aljamain Sterling (23-3) vs. Sean O’Malley (16-1) – o pas mistrzowski

Co-main event

115 lb: Weili Zhang (23-3) vs. Amanda Lemos (13-2-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

135 lb: Cody Garbrandt (13-5) vs. Mario Bautista (12-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button