UFC

Walka Aljamain Sterling vs. Sean O’Malley uświetni galę UFC 292 w Bostonie

Walką wieczoru gali UFC 292 w Bostonie zostało starcie na szczycie kategorii koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem i Seanem O’Malleyem.

Jeszcze w poniedziałek w magazynie The MMA Hour mistrz wagi koguciej Aljamain Sterling (23-3) twierdził, że nie wie jeszcze, czy będzie w stanie powrócić do akcji w sierpniu – chce zrobić kilka prześwietleń – ale we wtorek na mieście pojawiły się zupełnie inne treście.

Szef UFC Dana White ogłosił, że Funk Master stanie do czwartej obrony pasa przy okazji zaplanowanej na 19 sierpnia w Bostonie gali UFC 292. Jego przeciwnikiem będzie, zgodnie z przewidywaniami, Sean O’Malley (16-1).

Aljamain Sterling może pochwalić się serią dziewięciu zwycięstw, z których pięć ostatnich odniósł w starciach mistrzowskich. W pokonanym polu zostawiał między innymi Petra Yana, TJ-a Dillashawa czy ostatnio Henry’ego Cejudo.

Sean O’Malley doznał w oktagonie UFC – i w całej karierze – jednej tylko porażki, ulegając w 2020 roku Marlonowi Verze przez nokaut w pierwszej rundzie. Od tego czasu wygrał cztery pojedynku, pokonując między innymi Thomasa Almeidę czy Rauliana Paivę. Ostatni pojedynek stoczył w październiku ubiegłego roku, po świetnym starciu pokonując niejednogłośnie Petra Yana.

Walka ta zapowiada się na klasyczną konfrontację grapplera ze stójkowiczem. Mistrz spróbuje przenieść ją do parteru, a pretendent utrzymać na nogach. Skuteczny dotychczas w bojach stójkowych – pomimo pewnego rodzaju chaosu, który tam demonstruje – Sterling tym razem będzie musiał mieć się na baczności – w tym bowiem starciu przewaga warunków fizycznych należeć będzie do piekielnie szybkiego O’Malleya. Z drugiej zaś strony, jeśli walka ta trafi do parteru, przewaga mistrza będzie prawdopodobnie jeszcze większa niż pretendenta w stójce.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Aljamain Sterling – 1.35
Sean O’Malley – 3.50

Wstępny typ

Aljamain Sterling

Ten sondaż jest zakończony (od 11 miesięcy).

Aljamain Sterling vs. Sean O'Malley - kto wygra?

Aljamain Sterling
73.68%
Sean O'Malley
26.32%

Rozpiska UFC 292

Walka wieczoru

135 lb: Aljamain Sterling (23-3) vs. Sean O’Malley (16-1) – o pas mistrzowski

Co-main event

115 lb: Weili Zhang (23-3) vs. Amanda Lemos (13-2-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

135 lb: Cody Garbrandt (13-5) vs. Mario Bautista (12-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button