Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Czy Derrick Lewis uciszy Sao Paulo? Przegląd bukmacherski #124 – UFC Sao Paulo: Almeida vs. Lewis

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich eFortuna.pl na galę UFC Fight Night: Almeida vs. Lewis w Sao Paulo.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze Gaczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

W 124. części Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na dzisiejszą galę UFC Fight Night: Almeida vs. Lewis, która odbędzie się w Sao Paulo.

Jailton Almeida vs. Derrick Lewis 1.17 – 5.05


Bliżej pojedynkowi temu przyjrzałem się tutaj.

Oczywistym i wyraźnym faworytem tego starcia jest Jailton Almeida, co nie dziwi, mając na uwadze jego umiejętności zapaśniczo-parterowe i nieporadność w tymże obszarze Derricka Lewisa. O ile nie muszę chyba wyjaśniać, dlaczego kurs 1.17 na wiktorię Brazylijczyka najatrakcyjniejszy nie jest, to już na kursowi 5.05 na triumf Amerykanina warto poświęcić chwilę.

Czy Czarna Bestia może uciszyć brazylijskich fanów w Sao Paulo? Tak, Derrick – jako rekordzista pod kątem zwycięstw przez nokauty w UFC – może zgasić światło każdemu. Zamiast pięści ma cegłówki, z których chętnie korzysta, gdy nadarza się okazja. Wokół Jailtona Almeidy krąży natomiast jeszcze kilka znaków zapytania, jak to zawsze bywa w przypadku zawodników, którzy szybko wygrywają swoje walki, nie napotykając w nich większego oporu. Kto wie, może Brazylijczyk kondycyjnie gigantem nie jest? Może zje go presja związana z pierwszą w karierze walką wieczoru, i to na swoim terenie? Jak zachowa się, jeśli Czarna Bestia wybroni pierwszą, może też drugą próbę obalenia? Czy Malhadinho zachowa zimną krew, czy zacznie szukać desperackich obaleń, łatwiejszych do wybronienia?

Nie będę jednak ukrywał, że uniosę brew wysoko, jeśli Lewis ustrzeli Almeidę. Brazylijczyk nie jest typem grapplera, który szuka szczęścia w wymianach. Nie, zdając sobie sprawę ze swoich mocnych i słabych stron, stójkę wykorzystuje niemal wyłącznie do przygotowania sobie obalenia. W parterze zaś jest niezwykle cierpliwy i metodyczny, a to cenne atuty w konfrontacji z silnym jak tur rywalem, który łatwy do utrzymania na plecach nie jest.

Jeśli koniecznie tutaj nad czymś się pochylić, to zwróciłbym uwagę na dwa kursy. Po pierwsze – 1.75 za zwycięstwo Almeidy przez poddanie. Nokaut przez GNP też jest oczywiście możliwy, ale mimo wszystko – znając serce do walki Amerykanina oraz etap kariery, na jakim się znajduje – spodziewam się, że wybierze oddanie pleców i duszenie.

Po drugie – to już znacznie ryzykowniejszy typ – 2.52 na scenariusz, w którym walka wychodzi poza pierwszą rundę. Spodziewam się bowiem bardzo ostrożnej gry w wykonaniu obu zawodników. Lewis będzie uważał na obalenia, Almeida na kowadła rywala. Nawet jeśli – gdy? – Brazylijczyk przewróci Amerykanina w pierwszej odsłonie, nie będzie szukał od razu skończenia, swoim zwyczajem wyżej ceniąc kontrolę.

Zwycięstwo Jailtona Almeidy – 1.17
Zwycięstwo Derricka Lewisa – 5.05
Jailton Almeida wygra przez poddanie – 1.75


Walka nie skończy się w R1 – 2.52

Caio Borralho vs. Abus Magomedov 1.30 – 3.27


Faworyzuję tutaj wyraźnie Caio Borralho. Uważam, że ostatnia porażka Abusa Magomedova nie była żadnym wypadkiem przy pracy, a jedynie potwierdzeniem tezy, iż nie jest to zawodnik, który miałby papiery na namieszanie w czołówce wagi średniej, nawet i tej szerokiej.

Jak natomiast pojedynek ten zapowiada się pod kątem bukmacherskim? 1.30 na wiktorię Brazylijczyka szału nie robi. Odrobinę ciekawiej prezentuje się 2.25 na scenariusz, w którym o wyniku walki decydują sędziowie punktowi. Nie spodziewam się bowiem, aby któryś z zawodników forsował tutaj tempo. Obaj nie słyną też z żelaznej kondycji – szczególnie tyczy się to oczywiście Magomedova – co prowadzi mnie do konkluzji, że rundy druga i trzecia rozegrają się w parterze, gdzie Borralho postawi na kontrolę.

Zwycięstwo Caio Borralho – 1.30


Zwycięstwo Abusa Magomedova – 3.27
Walka zakończy się na punkty lub techniczną decyzją – 2.25

Inne ciekawe kursy

Gabriel Bonfim wygra przez poddanie – 2.25
Rodrigo Nascimento vs. DonTale Mayes – liczba rozpoczętych rund: mniej 2,5 – 2.01

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button