Cris Cyborg vs. Amanda Nunes w planach na UFC 232


Wedle nieoficjalnych doniesień, UFC planuje zestawić pojedynek pomiędzy Cris Cyborg i Amandą Nunes na okoliczność grudniowej gali UFC 232.

Jeszcze nie opadł kurz po walce dwóch mistrzów – Daniel Cormier w sobotę ubił Stipego Miocica podczas gali UFC 226 w Las Vegas, rozsiadając się na tronie kategorii ciężkiej – a tymczasem wedle najnowszych doniesień ESPN.com UFC pracuje mocno nad zestawieniem pojedynku dwóch mistrzyń – rozdającej karty w 145 funtach Cris Cyborg i dominującej w kategorii koguciej Amandy Nunes.
Obie zawodniczki nie ukrywają w mediach społecznościowych gotowości do walki, ale brakuje porozumienia w kwestii terminu. Cyborg chciałaby, aby o walki doszło już 8 września podczas gali UFC 228 w Dallas, natomiast Nunes optuje za galą UFC 232, która odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas.

Wedle doniesień, organizatorzy skłaniają się ku tej drugiej opcji, mierząc w galę UFC 232. Pojedynek odbyłby się w limicie 145 funtów, a zatem na szali znalazłby się pas mistrzowski należący obecnie do Cris Cyborg.

Czy jednak mistrzyni kategorii piórkowej przystanie na tak późny termin walki – nie wiadomo. Otwarcie mówi bowiem o tym, że jeśli ma skrzyżować pięści z Nunes dopiero na koniec grudnia, wcześniej chciałaby stoczyć jeszcze jeden pojedynek.

*****

Nick Diaz: „DC przynosi wstyd sobie i temu sportowi – fani chcieliby prawdziwej walki”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *