BellatorUFC

„Najwyższy kontrakt w historii kobiecego MMA” – Cris Cyborg podpisała kontrakt z Bellatorem

Cris Cyborg znalazła nowy dom – Brazylijka zasiliła szeregi Bellatora, dowodzonego przez jej dobrego znajomego z czasów Strikeforce, Scotta Cokera.

Była mistrzyni wagi piórkowej Strikeforce, Invicty i UFC Cris Cyborg podpisała kontrakt z Bellatorem, co ogłosił szefujący tej organizacji Scott Coker.

Zobacz także: Dana White zabrał głos na temat oskarżeń o gwałt pod adresem Conora McGregora

Wedle informacji prasowej opublikowanej przez Bellatora, Cris Cyborg podpisała „najwyższy kontrakt w historii kobiecego MMA”, choć nie wiadomo nic na temat wartości umowy.

Pod sztandarem UFC Brazylijka walczyła od 2016 roku, tocząc w oktagonie siedem walk, z których sześć skończyła zwycięsko. Jedynej porażki doznała w grudniu ubiegłego roku, tracąc pas mistrzowski 145 funtów na rzecz mistrzyni wagi koguciej Amandy Nunes. Ostatni pojedynek dla UFC stoczyła podczas lipcowej gali UFC 240, pokonując na pełnym dystansie Felicię Spencer.

W ostatnich miesiącach rozgorzał jednak nie lada konflikt między zawodniczką – a w zasadzie jej grupą menadżerską – i Daną Whitem. Brazylijka zapewniała, że o niczym innym nie marzy bardziej niż o rewanżu z Amandą Nunes, podczas gdy sternik UFC zarzekał się, że Cyborg rewanżu nie chce. Ostatecznie zirytowany publikacją zmanipulowanego przez zawodniczkę nagrania obwieścił, że rezygnuje z jej usług – czyli nie przedstawi jej propozycji nowego kontraktu wobec wypełnienia przez Brazylijkę poprzedniego.

W opublikowanym przez Scotta Cokera nagraniu Cyborg zapowiada, że jej celem jest sięgnięcie po pas mistrzowski wagi piórkowej Bellatora – a ten jest od dawna w posiadaniu Julie Budd, który zdążyła obronić go już trzykrotnie.
Póki co nie wiadomo, kiedy 34-letnia Brazylijka zadebiutuje pod nowym sztandarem i czy z miejsca otrzyma pojedynek mistrzowski. Takiego scenariusza nie sposób jednak wykluczyć.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button