Conor McGregor uznał się za najlepszego w historii, wykpił Khabiba i… Jonesa?

Conor McGregor przywołał autorów najbardziej rozpoznawalnych i morderczych technik w światowym MMA, nie oszczędzając Khabiba Nurmagomedova i… Jona Jonesa.

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor zabrał po raz pierwszy głos po roszadach w rozpisce gali UFC 249, w daniu głównym której na miejsce Khabiba Nurmagomedova do walki z Tonym Fergusonem został desygnowany Justin Gaethje.

Swoim zwyczajem, Irlandczyk nie poskąpił uprzejmości Dagestańskiemu Orłowi oraz niespodziewanie Jonowi Jonesowi.

Lewa ręka Conora. Front-kick Andersona. Balacha Rondy. Bomby Hendo. Wysokie kopnięcie CroCopa. Kopnięcie boczne na kolano Jona – powtarzane nieustannie i w zasadzie jego jedyna rzecz na tym etapie? Khabib i to jego oplatanie nogi niczym mała syrenka. Co za sport! Wiadomo już, kto jest największy!

Notorious był ostatnio widziany w akcji w styczniu, powracając do oktagonu po kilkunastu miesiącach przerwy i porażce z Khabibem Nurmagomedovem. W ramach gali UFC 246 zadał trzecią z rzędu porażkę Donaldowi Cerrone, demolując go w ledwie 40 sekund.

Od tego czasu Irlandczyk zapowiadał pełną gotowość, aby wejść na zastępstwo, gdyby Dagestański Orzeł lub El Cucuy wypadli z gali UFC 249, ale gdy faktycznie tak się stało, Notorious – apelujący od kilku tygodni o zaostrzenie restrykcji w związki z pandemią koronawirusa – poprzestał na krótkim stwierdzeniu: „Jestem gotowy do walki”.

Próbował jeszcze kilka dni temu uprosić Dagestańczyka, aby ten dołączył go do nagrania na żywo na Instagramie, ale mistrz zignorował jego medialne zaloty.
W związku z zestawieniem pojedynku Tony’ego Fergusona z Justinem Gaethje plany odzyskania złota 155 funtów Conor McGregor zmuszony będzie odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Sternik UFC Dana White zapowiedział bowiem, że zwycięzca walki wieczoru UFC 249 stanie we wrześniu do unifikacyjnego starcia z Dagestańskim Orłem.

Z kim mógłby w międzyczasie zmierzyć się Conor McGregor – o ile oczywiście będzie zainteresowany powrotem przed końcem roku – trudno rzec. Najczęściej wymienia się Nate’a Diaza.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W klatce znaczy zero” – Khabib Nurmagomedov odpowiada na komentarz Conora McGregora

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply