UFC

Conor McGregor staje w obronie wychudzonego Jose Aldo, który zadebiutuje w wadze koguciej na UFC 245

Conor McGregor stanął w obronie Jose Aldo, gremialnie krytykowanego za zejście do kategorii koguciej.

W ostatnich dniach wiele dyskusji wywołały zdjęcia byłego dominatora wagi piórkowej UFC Jose Aldo, który już za tydzień zadebiutuje w 135 funtach, podczas gali UFC 245 w Las Vegas mierząc się z Marlonem Moraesem.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Wszystko oczywiście z powodu wyglądu Scarface’a – okrutnie wychudzonego.

Głos w temacie za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał dziennikarz Ariel Helwani, dołączając do chóru osób poddających w wątpliwość decyzję Jose Aldo o zejściu do kategorii koguciej.

Niespodziewanie okazało się, że w obronie Brazylijczyka stanął jego największy w karierze sportowej wróg Conor McGregor, który wdał się w krótką polemikę z kanadyjskim dziennikarzem.

– To pierwsze zdjęcie jest bardzo niepokojące – napisał Helwani, odnosząc się do przedstawionych wyżej fotografii byłego mistrza z Brazylii. – Nadal nie rozumiem, dlaczego Aldo to robi.

– Nie zgadzam się – włączył się do dyskusji McGregor. – Moim doświadczonym zdaniem wygląda bardzo dobrze. Dobrze wycięty z odpowiednim wyprzedzeniem. Teraz naturalnie lżejszy. Da się tego dokonać tylko w długim okresie i z pełnym poświęceniem. Szacunek! Życzę mu wszystkiego dobrego i jestem podekscytowany jego występami w tej dywizji.

– Niech będzie – odparł Helwani. – Szacunek. Czy jednak naprawdę było to konieczne na tym etapie jego kariery? Co można zyskać w tej chwili na takim ścinaniu? Przed ostatnią walką, porażką z zawodnikiem, który w przyszłym tygodniu walczy o pas, wyglądał świetnie, odnosząc dwa zwycięstwa przez skończenia.

– Chodzi o nowy start kariery z nowymi celami i planami! – stwierdził Irlandczyk. – Prestiż mistrzostwa UFC w dwóch różnych kategoriach wagowych! Uczucie ekscytacji, jakie dajesz fanom w związku z nowymi potencjalnymi zestawieniami! Wszystko to wielkie i uzasadnione powody!
Głos w temacie zabrał też klubowy kolega Jose Aldo Eduardo Dantas, który zwrócił uwagę, że Scarface przez całe życie robił 145 funtów bez żadnej diety, wobec czego zejście do 135 funtów nie będzie takie trudne. Zaznaczył też, że Jose prezentuje się na sparingach kapitalnie.

Były mistrz nie jest jednak bukmacherskim faworytem w konfrontacji z Marlonem Moraesem. Bukmacherzy wyraźnie faworyzują tego ostatniego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button