UFCWiadomości MMA

Cody Garbrandt chce Linekera albo Carawaya

24-letni Amerykanin mówi Arielowi Helwaniemu, z kim chciałby się zmierzyć w kolejnej walce.

Cody Garbrandt zadebiutował w UFC na początku tego roku, gdy na gali UFC 182 ubił Marcusa Brimage’a, a w drugiej walce wypunktował na pełnym dystansie Enrique Brionesa na UFC 189 w lipcu.

Te dwa wygrane pojedynki zdecydowanie dodały pewności siebie niepokonanemu dotychczas 24-latkowi i już teraz uważa on, że jest gotowy na starcia z czołówką dywizji koguciej UFC. O swojej najbliższej przyszłości No Love mówił w audycji MMA Hour.

Mam nadzieję, że następną walkę stoczę w styczniu. Rozmawiałem już z UFC i czekam teraz na ogłoszenie mojego rywala. Mam kilku, z którymi chciałbym się zmierzyć. Widziałem artykuł, w którym John Lineker mówił o tym, że jest w stanie znokautować TJa Dillashawa oraz Dominicka Cruza, więc powiedziałem: hej, jeśli uważasz, że możesz odprawić tych gości, to niech nas zestawią i zacznijmy od tego. Myślę, że to byłaby dobra walka dla mojej dalszej kariery, dla fanów również.

Reprezentant Team Alpha Male ma też alternatywę na wypadek, gdyby organizacja nie zdecydowała jednak zestawić go naprzeciwko Linekera.

Bryan Caraway, on kombinuje i unika wszystkich. Chciałbym po prostu skopać mu dupę. Z jakiego powodu on jest w pierwszej dziesiątce dywizji?

John Lineker w ostatniej swojej walce na UFC 191 już w pierwszej rundzie najpierw pokazał swoją powszechnie znaną siłę ciosów, powalając Francisco Riverę na deski, a później poddał oponenta gilotyną.

Ostatnie starcie Brazylijczyka było jego pierwszym pojedynkiem w UFC w dywizji koguciej, jednak solidnie zapracował wcześniej na swoje nazwisko w dywizji muszej, gdzie miał bardzo dobry bilans sześciu zwycięstw i dwóch porażek. Jednakże notoryczne problemy z cięciem wagi do 125 funtów sprawiły, że UFC zdecydowało o przeniesieniu reprezentanta American Top Team do 135 funtów po wygranej walce z Ianem McCallem.

Garbrandt widzi w potencjalnej walce z dużo bardziej doświadczonym Linekerem solidny test dla swoich umiejętności, a także bardzo ciekawy pojedynek z punktu widzenia fana.

Również Bryan Caraway posiada zdecydowanie większe doświadczenie od 24-letniego reprezentanta TAM, jednak No Love jest pewny swoich umiejętności. Właśnie treningi i przygotowania w Sacramento sprawiają, że zawodnik pochodzący z Ohio jest gotów w każdej chwili podjąć wyzwanie z rywalami ze ścisłego topu swojej dywizji.

Wiem, że wielu zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu ma zaplanowane walki, ale mi nie trzeba dużo czasu, żebym był gotów. Zawsze jestem w formie i czekam tylko na informację o walce.

Jak widzielibyście starcie Garbrandta z Linekerem lub Caraway’em?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button