„Tu nie chodzi o pieniądze” – Anderson Silva garnie się do walki z Conorem McGregorem

Anderson Silva zapowiedział pełną gotowość do pójścia w oktagonowe tany z Conorem McGregorem, zdradzając też, z kim chętnie skrzyżuje pięści, jeśli do walki z Irlandczykiem nie dojdzie.

Przydybany przez zawodowców z TMZ.com, były dominator kategorii średniej Anderson Silva nie pozostawił najmniejszych wątpliwości – chce w kolejnej walce skrzyżować rękawice z największą gwiazdą światowego MMA, Conorem McGregorem.

Czekam.

– powiedział Brazylijczyk.

Zaakceptowałem wyzwanie Conora. Myśę, że (Dana White) powinien o tym pomyśleć, bo jesteśmy dwoma dużymi nazwiskami w tym sporcie. Dwa duże nazwiska. Absolutnie. Dwie legendy. Dlaczego nie?

O walce z Irlandczykiem Pająk przebąkuje już od dobrych dwóch lat, ale kilka tygodni temu – jeszcze przed galą UFC 229 w Las Vegas, gdzie dostał lanie od Khabiba Nurmagomedova – Conor McGregor wyraził takim pojedynkiem zainteresowanie.

Nie wiadomo, w jakim limicie wagowym mogłoby dojść do walki, ale Brazylijczyk ma już pewien pomysł w temacie.

Myślę, że 180 funtów byłoby dla mnie dobre.

– powiedział.

Myślę, że dla Conora też, bo to super walka, więc nie chodzi o limit wagowe.

Niewidziany w akcji od lutego zeszłego roku, gdy wypunktował Dereka Brunsona, odnosząc pierwszą wiktorię od ponad czterech lat, Brazylijczyk postawił też sprawę jasno w kwestii motywacji do potyczki z Notoriousem.

Chcę powiedzieć coś bardzo ważnego: tu nie chodzi o pieniądze, Conorze.

– oświadczył Spider.

Chodzi o mieszane sztuki walki.
43-latek ma też jednak plan B na wypadek, gdyby do starcia z garnącym się jakoby do rewanżu z Dagestańskim Orłem Irlandczykiem jednak nie doszło. Chciałby mianowicie stoczyć jeszcze jedną potyczkę z Nickiem Diazem.

To ciekawa walka dla mnie i dla Nicka. Myślę, że to dobra walka.

Obaj zmierzyli się po raz pierwszy niespełna cztery lata temu. Silva wygrał pojedynek jednogłośną decyzją sędziowską, ale po wszystkim obaj nie przeszli kontroli antydopingowych i wynik starcia zmieniono na no-contest.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply