„Chcemy zestawić tę walkę” – Dana White wskazał następną rywalkę dla Weili Zhang

Szef UFC Dana White wskazał kolejną przeciwniczkę dla mistrzyni wagi słomkowej Weili Zhang.

Podczas konferencji prasowej po gali UFC Fight Night w Las Vegas sternika organizacji Danę White’a zapytano o dalsze plany dotyczące rozgrywki mistrzowskiej w kategorii słomkowej, na tronie której zasiada Weili Zhang.

– W tej chwili pracujemy nad walką (mistrzowską) – powiedział, a dopytany, czy chodzi o zestawienie Chinki z Rose Namajunas, nie pozostawił wątpliwości. – Tak, tę walkę chcemy zestawić. Pracujemy nad tym. Musiała poddać się operacji po ostatnim starciu, więc…

Weili Zhang była ostatnio widziana w akcji podczas marcowej gali UFC 248, po niezwykle wyrównanym pojedynku pokonując niejednogłośną decyzją sędziowską Joannę Jędrzejczyk i tym samym po raz pierwszy broniąc tytułu.
Zasiadająca kiedyś na tronie Rose Namajunas pokonała na pełnym dystansie Jessicę Andrade w ramach lipcowej gali UFC 251, tym samym rewanżując się Brazylijce za zeszłoroczną porażkę.

Jeśli nie rozmija się z rzeczywistością głównodowodzący amerykańskiego giganta, to znaczyć to może, iż Joanna Jędrzejczyk będzie musiała uzbroić się w cierpliwość.Polka wyrażała w ostatnich miesiącach pełną gotowość na rewanż z Weili Zhang w bliżej nieokreślonej przyszłości, nie ukrywając jednak, że za takowy chciałaby otrzymać podwyżkę. Nie ma bowiem wątpliwości, że za walkę, jaką dały ostatnio, na takową zapracowała, wierząc też, że rewanżu chcieliby fani.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply