„To nie było zgodne z naszymi zwyczajami” – Ramzan Kadyrow reaguje na atak Zubairy Tukhugova na Conora McGregora

Czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow zabrał głos na temat ataku Zubairy Tukhugova na Conora McGregora po gali UFC 229 w Las Vegas.

Nadal nie wiadomo, jaki los czeka Zubairę Tukhugova, którego walka z Artemem Lobovem została odwołana w rezultacie zawieruchy, jaką po gali UFC 229 w Las Vegas rozpętał Khabib Nurmagomedov.

Wsparcia zawodnikowi udzielił właśnie prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow, który w obszernym wpisie w mediach społecznościowych zapewnił go z jednej strony, że nie zostanie sam, z drugiej natomiast delikatnie zganił za atak na Conora McGregora.

View this post on Instagram

Зубайр, ты знаешь кто ты и откуда! Я помню тебя ещё с тех пор, когда шустрый мальчик из семьи Тухуговых частенько дрался на полянах близ Центороя. Что это за громкие сплетни и частые разговоры о тебе, о твоих соперниках, об отмене какого-то там боя?! Мы не знали и не ведали что-либо о поединках в далекой Америке. С призывом твоего великого односельчанина Ахмата-Хаджи (Дала г1азот къобал дойла цуьна!) мир узнал многих Къонахов, что ценой собственной жизни не позволяли даже смотреть непочтительно в свою сторону… Ты не одинок, не переживай по этому поводу. У тебя есть мы – твои односельчане. У тебя есть самый лучший на всём свете клуб @akhmat_mma «Ахмат», в котором тебе организуют бои на самом высоком уровне. И вот ещё что… Я видел какую оплеуху ты отвесил Коннору. Это не по-нашему. По-нашему было бы совсем по-другому. Если ты ещё раз дашь слово вступится за друга, запомни! Бей так, как тебя учили на тех самых родных полянах – молчаливо, коротко и хлестко. Наповал, как говориться… Как-то так, Зубайр! #кадыров #чечня #россия #заКадырова #кадыровсила #зубайр #тухугов

A post shared by @ za_kadyrov_95 on

Zubaira, wiesz, kim jesteś i skąd pochodzisz! Pamiętam cię z czasów, gdy jako energiczny młody chłopiec z rodziny Tukhugovów regularnie walczyłeś na polach w pobliżu Tsentaroy.

Nie jesteś sam, o to się nie martw. Masz nas – swoich rodaków. Masz najlepszy klub na świecie – Akhmat MMA, który organizuje dla ciebie walki na najwyższym możliwym poziomie. Co więcej… widziałem uderzenie, jakim potraktowałeś Conora. To nie było zgodne z naszymi zwyczajami.

Gdyby tak było, sytuacja byłaby zupełnie inna. Jeśli w przyszłości ponownie dasz słowo, aby stanąć za swoim przyjacielem – pamiętaj! Uderzaj tak, jak nauczono cię na tamtych łąkach – cicho, energicznie i ostro. Prosto w szczękę, jak to się mówi… To wszystko Zubairo!
Khabib Nurmagomedov postawił kilka dni temu ultimatum UFC, zapowiadając, że nie wystąpi więcej w organizacji, jeśli ta zwolni Zubairę Tukhugova.

Głos w temacie zabrał już Dana White, ale nie udzielił konkretnej odpowiedzi na pytanie o przyszłość czeczeńskiego zawodnika.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply