Rosyjskie MMAUFC

„To nie było zgodne z naszymi zwyczajami” – Ramzan Kadyrow reaguje na atak Zubairy Tukhugova na Conora McGregora

Czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow zabrał głos na temat ataku Zubairy Tukhugova na Conora McGregora po gali UFC 229 w Las Vegas.

Nadal nie wiadomo, jaki los czeka Zubairę Tukhugova, którego walka z Artemem Lobovem została odwołana w rezultacie zawieruchy, jaką po gali UFC 229 w Las Vegas rozpętał Khabib Nurmagomedov.

Wsparcia zawodnikowi udzielił właśnie prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow, który w obszernym wpisie w mediach społecznościowych zapewnił go z jednej strony, że nie zostanie sam, z drugiej natomiast delikatnie zganił za atak na Conora McGregora.

https://www.instagram.com/p/BpAES_LgVM1/

Zubaira, wiesz, kim jesteś i skąd pochodzisz! Pamiętam cię z czasów, gdy jako energiczny młody chłopiec z rodziny Tukhugovów regularnie walczyłeś na polach w pobliżu Tsentaroy.

Nie jesteś sam, o to się nie martw. Masz nas – swoich rodaków. Masz najlepszy klub na świecie – Akhmat MMA, który organizuje dla ciebie walki na najwyższym możliwym poziomie. Co więcej… widziałem uderzenie, jakim potraktowałeś Conora. To nie było zgodne z naszymi zwyczajami.

Gdyby tak było, sytuacja byłaby zupełnie inna. Jeśli w przyszłości ponownie dasz słowo, aby stanąć za swoim przyjacielem – pamiętaj! Uderzaj tak, jak nauczono cię na tamtych łąkach – cicho, energicznie i ostro. Prosto w szczękę, jak to się mówi… To wszystko Zubairo!
Khabib Nurmagomedov postawił kilka dni temu ultimatum UFC, zapowiadając, że nie wystąpi więcej w organizacji, jeśli ta zwolni Zubairę Tukhugova.

Głos w temacie zabrał już Dana White, ale nie udzielił konkretnej odpowiedzi na pytanie o przyszłość czeczeńskiego zawodnika.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button