„Byłbym ostrożny” – trener Khabiba odradza mu walkę z Gaethje we wrześniu

Trener Khabiba Nurmagomedova Javier Mendez nie jest zwolennikiem zestawienia walki swojego podopiecznego z Justinem Gaethje już we wrześniu.

Niepokonany mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov nie zabrał jeszcze publicznie głosu od czasu śmierci swojego ojca Abdulmanapa Nurmagomedova przed trzema tygodniami.

Nie brak natomiast komentarzy dotyczących sytuacji Dagestańskiego Orła i jego kariery ze strony jego otoczenia – menadżera Aliego Abdelaziza, klubowego kolegi Daniela Cormiera czy trenera American Kickboxing Academy Javiera Mendeza, który udzielił właśnie obszernego wywiadu TheSun.co.uk.

– Osobiście uważam, że może stać się teraz nawet lepszym zawodnikiem – powiedział Mendez. – Może w pewien sposób utrwalić dziedzictwo swojego taty i wszystko, co wniósł on do gry ze swoimi innymi świetnymi podopiecznymi.

– W ten sposób ta podróż może okazać się jeszcze silniejsza. Wiedząc, jak silny jest Khabib, zaryzykowałbym tezę, że stanie się teraz jeszcze lepszy.
– Ma teraz motywację, aby zachować dziedzictwo jego wielkiego ojca – a aby to uczynić, musisz dać fantastyczne występy, honorując w ten sposób ojca. Uważam, że jeśli zdecyduje się dalej walczyć, zrobi to aby oddać cześć ojcu.

– Ojciec był niesamowicie ważny dla Khabiba, bo wszystko robił z jego błogosławieństwem. Gdy tutaj przyjechał, zrobił to z błogosławieństwem ojca. Wszystko, co robił, robił z błogosławieństwem czy za sugestią ojca. Nigdy nie robił nic wbrew niemu.

– Jego ojciec był dla niego najlepszym przyjacielem, mentorem. Był dla niego wszystkim.

Mendez przyznał, że nie rozmawiał jeszcze z Nurmagomedovem o jego dalszych planach sportowych. Nie ma jednak wątpliwości, że Dagestańczyk cały czas trenuje, choć przyznał, że preferowałby, aby na unifikacyjną walkę z Justinem Gaethje powrócił on do oktagonu dopiero pod koniec roku – co zasugerował też jego menadżer Ali Abdelaziz.– Mając na uwadze wypowiedzi Aliego, można stwierdzić, że Khabib nadal będzie walczył, ale też przyznam, że nie jestem pewien, czy termin wrześniowy jest nadal aktualny – powiedział Mendez. – Dla mnie może to być listopad. Z wypowiedzi Aliego wynika jednak, że na pewno będzie walczył.

– Nie jest zbyt późno na zrobienie dobrego obozu przygotowawczego, bo wiem, że Khabib cały czas trenuje. Nawet jeśli jest w żałobie, cały czas pozostaje w treningu. Wpoił mu to jego ojciec i tak już będzie.
– Mógłby walczyć we wrześniu, ale czy bym mu to doradzał? Nie wiem. Nie jestem teraz przy nim, ale byłbym ostrożny. Powiedziałbym, żeby poczekał do listopada lub grudnia na powrót UFC do Abu Zabi.

– Powinien walczyć w Abu Zabi. To pomaga w budowaniu tamtego regionu, bo jest tam największą gwiazdą.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply