UFC

„Być może istnieje trzecia opcja…” – Conor McGregor gotowy na walkę z Tonym Fergusonem?

Trener Conora McGregora John Kavanagh w nieszczególnie zawoalowany sposób zasugerował, że jego podopieczny byłby gotowy na walkę z Tonym Fergusonem.

Gdy ogłoszono po raz piąty zestawienie Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem na okoliczność gali UFC 249, 3/4 świata podeszło do tematu z rezerwą, obwieszczając, że dopóki dagestańsko-amerykański duet nie znajdzie się naprzeciwko siebie w oktagonie, nie uwierzą w powodzenie tego przedsięwzięcia.

W grupie tej znalazł się też Conor McGregor, który głośno przebąkiwał o tym, iż ma poważne wątpliwości, czy dojdzie do konfrontacji Dagestańskiego Orła z El Cucuyem.

Na tym jednak nie koniec, bo Irlandczyk wielokrotnie podkreślał – jeszcze nawet przed zdemolowaniem Donalda Cerrone w styczniu – że na taką ewentualność będzie przygotowany, pozostając w treningu, aby w razie potrzeby zastąpić jednego bądź drugiego.

Wczoraj natomiast widmo kolejnego fiaska zestawienia Nurmagomedova z Fergusonem przybrało niezwykle realnych kształtów. Z powodu pandemii koronawirusa Dagestańczyk pozostaje bowiem uziemiony w Rosji, podczas gdy gala UFC 249 ma się ostatecznie odbyć jednak w Stanach Zjednoczonych.

Ba, propozycję walki z Tonym Fergusonem w charakterze zastępstwa otrzymał już nawet Justin Gaethje.
W takich a nie innych okolicznościach kwestią czasu wydawało się, aż do gry wkroczy Notorious. I poniekąd tak właśnie się stało – osobiście nie zabrał on jeszcze co prawda głosu w temacie, ale uczynił to jego trener John Kavanagh.

Pod utworzoną przez dziennikarza Ariela Helwaniego ankietą, w której ten zadał pytanie, czy El Cucuy powinien zaakceptować walkę z Justinem Gaethje, czy może raczej poczekać na Khabiba Nurmagomedova, irlandzki trener umieścił wymowny komentarz.

– Być może istnieje trzecia opcja… – napisał Kavanagh.

Czy oznacza to, że apelujący od kilku dni o utrzymanie ścisłej kwarantanny i wprowadzenie dodatkowych obostrzeń Conor McGregor byłby gotowy, aby wziąć walkę z Tonym Fergusonem na niespełna trzy tygodnie przed galą? Póki co nie wiadomo, ale niemal pewnikiem wydaje się, że El Cucuy nie pogardziłby takim rozwiązaniem.Póki co nie wiadomo, gdzie odbędzie się gala UFC 249 – i czy w ogóle do niej dojdzie. Dana White nie wywiesza jednak póki co białej flagi, zapowiadając, że nie spocznie w staraniach o doprowadzenie do walki Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button