Celtic Gladiator

Brendan Loughnane demoluje lowkingami na Celtic Gladiator 22 – video

Po rocznym rozbracie ze sportem, spowodowanym kontuzjami i problemami ze znalezieniem walki, do akcji powrócił bardzo mocny Brendan Loughnane.

Jeden z najlepszych piórkowych na świecie poza UFC Brendan Loughnane (16-3) powrócił do akcji po rocznej przerwie, w walce wieczoru gali Celtic Gladiator 22 w Manchesterze mierząc się z Amaury Juniorem (12-8).

Przewaga 28-letniego Brytyjczyka od początku walki nie podlegała żadnej dyskusji. Ustawiał sobie regularnie Brazylijczyka na siatce, tam terroryzując go różnorodnymi kopnięciami z obu pozycji – na każdym poziomie. Od czasu do czasu techniki nożne przeplatał z ciosami, siejąc spustoszenie w szeregach obronnych Juniora. Jeszcze w pierwszej rundzie sparingpartner Dominicka Cruza, który w tej walce nie miał okazji zaprezentować swojej pracy na nogach i świetnych umiejętności kontrujących, okrutnie okopał wykroczną nogę rywala na wysokości łydki. W drugiej natomiast lowkingami bitymi na tej właśnie wysokości skończył Brazylijczyka.

https://twitter.com/Jolassanda/status/1068675145483632641

Dla Brendana Loughnane jest to drugie z rzędu zwycięstwo i szóste w ostatnich siedmiu występach. Jedynej porażki – kontrowersyjnej, bo walka jak najbardziej powinna pójść na jego konto – doznał w tym okresie w starciu z Patem Healym w kategorii lekkiej.

*****

Kompendium wiedzy – KSW 46: Khalidov vs. Narkun II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button