Professional Fighters LeagueUFC

„To pewna inwestycja w europejski rynek” – Conor McGregor zaapelował do UFC o zakontraktowanie nowego mistrza organizacji PFL

Gwiazdor UFC Conor McGregor wskazał zawodnika, którego powinien zakontraktować amerykański gigant.

W piątek w Nowym Jorku odbyła się gala PFL 10, która wyłoniła mistrzów we wszystkich kategoriach wagowych, w jakich w tym roku toczono rozgrywki.

Wśród triumfatorów znalazł się Brendan Loughnane. W finale kategorii piórkowej Brytyjczyk koncertowo rozprawił się z Bubbą Jenkinsem, którego zdominował i w czwartej rundzie znokautował.

Wiktoria ta 33-latka, który został pierwszym brytyjskim mistrzem Professional Fighters League, nie uszła uwadze byłego czempiona dwóch kategorii wagowych UFC Conora McGregora. Irlandczyk nie tylko pogratulował Brendanowi zwycięstwa, ale też wystosował apel do Dany White’a i spółki.

– UFC, ściągnijcie Brendana Loughnane’a – napisał na Twitterze. – Ekscytujący zawodnik. Ma swoją historię w firmie. Pochodzi z Europy. Pewna inwestycja w rynek brytyjski i europejski. Gratuluję zwycięstwa.

W 2012 roku Brendan Loughnane stoczył dwie przegrane walki pod sztandarem UFC – uległ jednogłośnie w ramach The Ultimate Fighter Normanowi Parke’owi oraz Mike’owi Wilkinsonowi.

Trzynaście walk poza amerykańską organizacją później – wygrał z nich jedenaście – stanął przed szansą powrotu do oktagonu. W ramach Contender Series pewnie wypunktował co prawda Billa Algeo, ale kontraktu z UFC nie otrzymał. Dana White z obfitości serca przyznał, że nie spodobała mu się próba obalenia ze strony Brytyjczyka w końcówce walki.

W rezultacie Brytyjczyk podpisał w 2019 roku z PFL. Jako jednak że w 2020 roku amerykańska liga rozgrywki wstrzymała, Brendan Loughnane nie stoczył żadnej walki.

W 2021 roku doszedł od półfinału rozgrywek, gdzie zmuszony był jednak uznać wyższość późniejszego triumfatora całego sezonu Movlida Khaybulaeva. W tym roku – pod nieobecność Dagestańczyka – na Brendana Loughnane’a mocnych już nie było.

Z kolei Conor McGregor celuje w powrót do oktagonu UFC w pierwszej połowie przyszłego roku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button