UFC

Brandon Moreno vs. Sergio Pettis walką wieczoru UFC Fight Night 114

Starcie 23-letnich muszych – Brandona Moreno i Sergio Pettisa – zostało walką wieczoru gali UFC Fight Night 114 w Meksyku.

Pojedynek w kategorii muszej pomiędzy Brandonem Moreno (14-3) i Sergio Pettisem (15-2) został oficjalnie ogłoszony jako walka wieczoru gali UFC Fight Night 114, która odbędzie się 5 sierpnia w stolicy Meksyku.
Sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu Pettis wygrał sześć z dotychczasowych ośmiu walk pod banderą UFC, a obecnie może pochwalić się serią trzech wiktorii. W pokonanym polu zostawiał kolejno Chrisa Carioso, Chrisa Keladesa oraz ostatnio, podczas styczniowej gali UFC Fight Night 103, Johna Moragę. Do akcji miał powrócić na UFC 211, ale kontuzja ręki Henry’ego Cejudo pogrzebała te plany.

Szykowany na dużą gwiazdę meksykańskiego rynku Brandon Moreno wygrał wszystkie trzy walki w oktagonie amerykańskiego giganta, zdobywając przy okazji dwa bonusy za Występy Wieczoru. W debiucie poddał Louisa Smolkę, następnie niejednogłośnie wypunktował Ryana Benoita i wreszcie ostatnio – na kwietniowej gali UFC Fight Night 108 – poddał Dustina Ortiza, torując sobie w ten sposób drogę na 7. pozycję w rankingu kategorii muszej.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim uderzacze, ale obaj – a szczególnie Moreno – mają też nie lada dryg do parteru. Na nogach to jednak szybszy, lepszy technicznie i dysponujący bogatszym arsenałem Pettis powinien mieć przewagę, ale niewykluczone, że Meksykanin spróbuje zapasów – jak w ostatniej walce z Benoitem. Za Moreno może też przemawiać lokalizacja gali w mieście Meksyk – zwłaszcza, że Amerykanin miewał już w przeszłości problemy z kondycją w trzeciej rundzie – a tutaj dojdzie jeszcze duża wysokość nad poziom morza.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Sergio Pettis – 1.55
Brandon Moreno – 2.40

Rozpiska UFC Fight Night 114

Walka wieczoru

125 lbs: Sergio Pettis (15-2) vs. Brandon Moreno (14-3)

*****

Analizy KSW 39 – Mateusz Gamrot vs. Norman Parke

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button