KSWPolskie MMA

Borys Mańkowski chce się bić! Upatrzył sobie rywala – i dostał szybką odpowiedź!

Borys Mańkowski celuje w powrót do klatki KSW w styczniu lub lutym – i upodobał sobie konkretnego przeciwnika.
Diabeł Tasmański garnie się z powrotem do walki – i ma już nawet na oku konkretnego przeciwnika.

W niedzielę wojujący od kilku lat w kategorii lekkiej były mistrz wagi półśredniej KSW Borys Mańkowski opublikował w mediach społecznościowych wyzwanie pod adresem Donovana Desmae.
– Zbliża się koniec roku, a teminu swojej najbliższej walki nie znam… – napisał. – Patrzę na ranking i reaguję na to, co widzę – Donovanie Desmae, a zatem kiedy będziesz gotowy? 21 stycznia, 25 lutego? Dajmy ludziom widowisko!

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu kategorii lekkiej KSW poznaniak 2022 roku nie zaliczy do udanego pod kątem sportowych wyników. W styczniu w mistrzowskim starciu uległ jednogłośnie Marianowi Ziółkowskiemu, który zatrzymał jego serię trzech wygranych. W czerwcu zaprawiony w bojach Diabeł Tasmański zmuszony był z kolei, aby uznać wyższość Daniela Torresa, który także pokonał go jednogłośną decyzją sędziowską. W glorii zwycięzcy 33-latek nie był widziany od grudnia 2020 roku, gdy pokonał na punkty Artura Sowińskiego.

Donovan Desmae – były pretendent do złota wagi lekkiej Cage Warriors – stoczył nad Wisłą trzy walki. W debiucie poległ jednogłośnie z Romanem Szymańskim, ale dwie ostatnie potyczki skończył z tarczą. W styczniu tego roku poddał Łukasza Rajewskiego, a w czerwcu taki sam los zafundował Arturowi Sowińskiemu.

Niespełna 31-letni Belg zdążył już odpowiedzieć na wyzwanie ze strony Polaka.

– Naprawdę? – napisał na Instagram Stories. – Chcesz położyć na szali moją serię dwóch walk bez porażki?Mając na uwadze, że Desmae okupuje 5. miejsce w rankingu, wydaje się, że pod tym właśnie kątem zestawienie z Diabłem Tasmańskim stanowiłoby dla niego dobrą okazję na przedarcie się do mistrzowskiej rozgrywki w 70 kilogramach.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button