UFC

Borrachinha: „Z chęcią obejrzałbym Fallon Fox w walce z mężczyzną, aby dostał po dupie”

Paulo Borrachinha Costa nie pozostawił suchej nitki na transseksualiście Fallon Fox, czyli mężczyźnie obijającym w klatce kobiety.

Gdy w 2013 roku Matt Mitrione zrugał niejakie Fallon Fox – a więc mężczyznę, który w 2006 roku przeszedł terapię hormonalną, zmieniając płeć, by następnie rozpocząć karierę w MMA, gdzie wygrał pięć z sześciu walk z kobietami – podniosła się nie lada wrzawa, a Meathead został szybko ukarany przez UFC zawieszeniem i śledztwem.

Wygląda na to, że historia ta nie dotarła jednak do utalentowanego Paulo Borrachinhy Costy, który ni stąd, ni zowąd opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym powiedział, jak jest, podejmując jednak ryzyko kontry ze strony środowisk postępowych.

Z wielką przyjemnością obejrzałbym Fallon Fox w walce z mężczyzną, aby dostał po dupie.

– powiedział Brazylijczyk.

W zasadzie to jestem dostępny. Walczyłbym z nim za darmo, gdziekolwiek, żeby po prostu sprać gościa. Nie potrzebuję więcej niż kilka minut.

Nie chodzi o bycie transseksualistą czy zmianę płci przez operację. Ciało mężczyzny, kości, mięśnie, nerwy są odmienne niż u kobiet.

Nie wnikam w jego wybór, że chce być transseksualistą czy ge*em. To nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że mężczyzna bije się z kobietami, a to absurd. Nie mogę tego zaakceptować.

To nie jest sprawiedliwe – nie tylko z jego strony, ale też ze strony organizacji, która pozwala, by coś takiego miało miejsce. Bije dziewczyny, które się z nim mierzą i naraża ich zdrowie na ryzyko.
To nie pierwsza kontrowersyjna – w ocenie postępackich elit – wypowiedź 26-letniego Brazylijczyka. Sporym bowiem echem odbiły się też jego słowa po debiucie w UFC, w których wyraził poparcie dla prawicowego polityka brazylijskiego Jaira Bolsonaro.

Niepokonany Borrachinha ma na koncie trzy zwycięstwa przez nokauty w UFC, którymi utorował sobie drogę na 15. miejsce w rankingu kategorii średniej.

Póki co nie wiadomo, kiedy powróci do oktagonu i czy pion dyscyplinarny UFC podejmie jakieś działania wobec jego wypowiedzi.

*****

Ojciec Khabiba: „Jeśli Conor i Ferguson mają walczyć razem, dajcie nam…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button