„Bogowie MMA przemówili” – Dominick Reyes o zwycięstwie Jana Błachowicza z Luke’iem Rockholdem

Sklasyfikowany na 4. miejscu w rankingu wagi półciężkiej Dominick Reyes garnie się do walki o pas mistrzowski z Jonem Jonesem.

Niepokonany w zawodowej karierze Dominick Reyes, który może pochwalić się serią pięciu zwycięstw w UFC, nie był widziany w akcji od marca, gdy podczas gali UFC on ESPN+ 5 niejednogłośnie wypunktował Volkana Oezdemira.
Jak zdradził w najnowszej odsłonie programu Ariel Helwani’s MMA Show, w pierwszej rundzie tamtego starcia doznał złamania nosa – jak się później okazało, w pięciu miejscach. Pomimo tego operacja nie była konieczna.

Teraz powoli sposobi się do powrotu do oktagonu, obserwując, co dzieje się w dywizji. A w sobotę w Las Vegas w ramach gali UFC 239 działo się wiele, bo w walce wieczoru Jon Jones pokonał na punkty Thiago Santosa, a Jan Błachowicz znokautował Luke’a Rockholda.

Zobacz także: Ben Askren zabrał głos na temat dodatkowych ciosów Jorge Masvidala po nokaucie

Oceniając wiktorię Bonesa, Reyes stwierdził, że walczył on bardzo bezpiecznie i uważnie. Podkreśla jednak, że zrealizował swój cel, zwyciężając – choć osobiście punktował pojedynek na konto Brazylijczyka.

Zapytany natomiast, czy zdziwił go nokaut Cieszyńskiego Księcia na Luke’u Rockholdzie, który zresztą był przymierzany do starcia z nim, Devastator nie pozostawił wątpliwości.

Szczerze mówiąc, nie byłem zaskoczony.

– powiedział.

Miał problemy ze swoją szczęką w wadze średniej. Nie poprawi się w 205 funtach. Uderzamy mocniej. Nie byłem zaskoczony. Bogowie MMA przemówili.

Co natomiast miał na myśli, mówiąc o Bogach MMA?

Nie możesz przenosić się do nowej kategorii, opowiadając bzdury o wszystkich w dywizji.

– stwierdził.

Mnóstwo obelg na każdym kroku. A potem spodziewasz się, że wszystko potoczy się po twojej myśli. To tak nie działa. Dla niektórych gości może działa, ale w tym przypadku bogowie MMA przemówili.

Reyes jest przekonany, że znajduje się obecnie na czele rajdu po starcie o pas mistrzowski z Bonesem. Zaznaczył co prawda, że jest gotowy na wszystko, ale jego celem pozostaje konfrontacja o złoto. Termin grudniowy pasuje mu idealnie.

Jeśli to będzie Jon – a mam nadzieję, że będzie, bo powinien – jestem gotowy.

– powiedział Reyes.

Jeśli nie, będę musiał dać spektakularny występ przeciwko komuś innemu. Pokonać następnego gościa.

Zapytany o potencjalnego titleshota dla Johnny’ego Walkera, podszedł do tematu z dystansem, oceniając, że Brazylijczyk nie miał jeszcze tak naprawdę okazji sprawdzić się z żadnym mocnym rywalem, więc jego faktyczny poziom nadal stoi pod znakiem zapytania.

Do rozgrywki o najwyższe cele w dywizji włączył się też jednak wspomniany Jan Błachowicz, ale Reyes w ogóle nie obawia się, że Polak wyprzedzi go w rajdzie po złoto.

Zdecydowanie nie dostanie tej walki przede mną.

– powiedział z uśmiechem.

Po prostu się to nie wydarzy. Nie. Nie dopuszczę do tego. To się nie wydarzy. Zrobię, co będzie trzeba, żeby do tego nie dopuścić.
Okupujący obecnie 4. miejsce w rankingu wagi półciężkiej Reyes zaznaczył, że jest jedynym zawodnikiem z czołówki, który nie miał jeszcze okazji, aby zmierzyć się z Bonesem. Cała reszta – Daniel Cormier, Thiago Santos, Anthony Smith i Alexander Gustafsson – swoje okazje już miała, zaprzepaszczając je.

Przychodzą tutaj ci wszyscy zawodnicy z wagi średniej i dostają walki o pas przed prawdziwymi pretendentami – jak ja.

– stwierdził z rozgoryczeniem Dominick.

Jestem w tej dywizji cały czas. Pracowałem. Kończyłem ludzi. Zacząłem karierę w UFC nokautem w 49 sekund. Ludzie zapominają. Jestem niebezpiecznym kolesiem. Nie da się ze mną pogrywać. Ludzie mnie pomijają, zachowują się, jakbym nie istniał.

Luke Rockhold opowiada, że przyjdzie tu i dostanie walkę o pas. Brachu, zostałeś wyjaśniony. Zwolnij. Ja jestem prawdziwym pretendentem. Od dwóch lat na to pracuję. Jestem gotowy.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    9 lipca 2019 at 11:43

    A kiedyś śmialiśmy się tekstem „Jano po pas” Los gra z nami w pokera …

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply