UFC

Bisping vs. Mousasi i dwie inne walki na UFC w Londynie

Starcie Michael Bisping vs. Gegard Mousasi zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night 83 w Londynie.

Michael Bisping (27-7) i Gegard Mousasi (37-6-2) skrzyżują rękawice na gali UFC Fight Night 83, która odbędzie się 27 lutego w Londynie.

Hrabia znajduje się na fali dwóch zwycięstw, czego nie doświadczył od 2011 roku. W pokonanym polu zostawiał ostatnio CB Dollaway’a oraz Thalesa Leitesa, pierwszego pokonując przez jednogłośną a drugiego przez niejednogłośną decyzję. Ostatnio był przymierzany do występu na UFC 193 przeciwko Robertowi Whittakerowi, ale nabawił się kontuzji łokcia, która wykluczyła go ze starcia.

W starciu z Thalesem Leitesem Michael Bisping opierał swoją grę na krążeniu przy siatce, ale gdy dawał się zamykać Brazylijczykowi, miał sporo problemów.

Seria dwóch zwycięstw Gegarda Mousasiego, które zanotował nad Danem Hendersonem oraz Costasem Philippou, została ostatnio przerwana na gali UFC Fight Night 75 – jego pogromcą okazał się Uriah Hall, który obrotówką oraz latającym kolanem zafundował Ormianinowi pierwszą w karierze porażkę przez nokaut.

Obu zawodników zwycięstwo może zaprowadzić do walki z czołówką, choć wydaje się, że to Bisping po ewentualnej wiktorii, która byłaby jego trzecią z rzędu, znajdzie się bliżej titleshota aniżeli Mousasi.

Pojedynek zapowiada się jako stójkowa batalia. Obaj zawodnicy są piekielnie doświadczeni. Brytyjczyk może dysponować przewagą kondycyjną, zwłaszcza, że walka rozegra się na 5-rundowym dystansie, ale nie zapominajmy, że ma już 36 lat i najlepsze lata kariery prawdopodobnie już za sobą. Lepsze szlify kickbokserskie Mousasiego oraz lepsza stójkowa defensywa mogą stanowić barierę nie do pokonania dla Hrabiego, ale ten ostatni zawsze prezentuje bardzo dużą aktywność – jeśli Chwytaczowi Snów zdarzy się przysnąć, co wcale nie jest takie rzadkie, jego wygrana stanie pod dużym znakiem zapytania.

UFC poinformowało także o dodaniu dwóch innych walk do londyńskiej gali.

W kategorii lekkiej po rocznej przerwie i dwóch porażkach do oktagonu powróci Rustam Khabilov (17-3), mierząc się z Normanek Parkiem (21-4-1), który ostatnio przerwał serię dwóch przegranych, pokonując Rezę Madadiego.

Natomiast w kategorii piórkowej znajdujący się na fali dwóch wiktorii Makwan Amirkhani (12-2), który niedawno opuścił klub Allstrars, wyrażając zainteresowanie treningami w SBG u boku Conora McGregora, stanie w szranki z powracającym po prawie półtorarocznej przerwie Mikiem Wilkinsonem (9-1).

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 83 w Londynie:

185 lbs: Michael Bisping (27-7) vs. Gegard Mousasi (37-6-2)
155 lbs: Norman Parke (21-4-1) vs. Rustam Khabilov (17-3)
145 lbs: Makwan Amirkhani (12-2) vs. Mike Wilkinson (9-1)

Powiązane artykuły

Back to top button