Bellator

Benson Henderson w walce wieczoru węgierskiej gali Bellator 196

Były mistrz kategorii lekkiej UFC i pretendent do pasów 155 i 170 funtów Bellatora, Benson Henderson powróci do akcji podczas kwietniowej gali Bellator 196.

Zaplanowana na 6 kwietnia w Budapeszcie gala Bellator 196 otrzymała nową walkę wieczoru, w której rękawice skrzyżują weterani Benson Henderson (24-8) i Roger Huerta (24-9-1), o czym poinformowano w programie The MMA Hour.

Pierwotnie w walce wieczoru naprzeciwko siebie stanąć mieli dwaj niepokonani zawodnicy, James Gallagher (7-0) i Adam Borics (10-0), ale kontuzja Irlandczyka pokrzyżowała te plany.
Od czasu przejścia pod banderę Bellatora Bendo nie radzi sobie najlepiej. Z czterech walk wygrał tylko jedną, pokonując Patricio Freire. Przegrywał natomiast z Andreyem Koreshkovem, Michaelem Chandlerem i Patrickym Freire.

Dla Huerty jest to powrót do Bellatora po 8-letniej przerwie. W 2010 roku stoczył dla drugiej organizacji świata trzy walki, zwyciężając jedną. Obecnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw – w pokonanym polu zostawiał Adriana Panga i Haydera Hassana.

*****

UFC Fight Night 127 – transmisja, rozpiska, informacje

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button